Wybór notebooka. Jakie cechy powinien mieć nasz wyśniony komputer. Na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze sprzętu.

Przed tym jak podejmiemy decyzję o zakupie nowego laptopa trzeba chwilę się zastanowić jakie właściwości powinien posiadać nasz sprzęt i zapytać siebie o kilka fundamentalnych kwestii, które pozwolą nam ocenić co będzie nam potrzebne.


Budynki
Dodane przez: Yosuke Watanabe
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Gdy wybieramy laptopa powinniśmy w pierwszej kolejności podjąć decyzję czy komputer będzie posiadał zainstalowany system operacyjny. Ta decyzja jest istotna z tego względu, że rynek jest pełny bezpłatnych systemów operacyjnych takich jak linux, które pozwalają nam na korzystanie w pełni z możliwości komputera - jednak nie są one tak intuicyjne i proste w obsłudze jak systemy płatne. Jeśli jednak wybierzemy system operacyjny windows warto pamiętać, że licencja na system operacyjny będzie kosztować więcej jeśli kupimy ją bez sprzętu. Ta zainstalowana przez producenta kosztuje mniej, ale jest przypisana do jednego komputera. Nie zostanie ona udostępniona na płycie, ponieważ od razu zostanie zainstalowana na twardym dysku. Nie otrzymamy także faktura do paragonu.Dobranie marki laptopów czasem zależy od regionu w jakim się mieszka, co definiować można jako zachowania kulturowe.


Więcej artykułów

Odpowiedni projektant wnętrz jako organizator różnych wnętrz

ogródek zimowy
Podpatrzone na: pixabay.com
Dziś każdy pragnie mieć mieszkanie pomysłowe i funkcjonalne. Dobry projektant wnętrz będzie w stanie sprostać tym dyspozycjom i skonstruuje pokoje, w jakich będzie chciało się pomieszkiwać, do jakich będzie się chciało wracać po trudnym dniu i z dumą demonstrować je znajomym.


Powinno się też poważnie i gruntownie zastanowić się nad tym do jakich celów będziemy używać komputera i czy będzie to komputer biurowy czy biznesowy. Przed zakupem nowego komputera warto też sprawdzić czy komputer ma taką część jak napęd CD\DVD albo Blu-Ray.


Jeśli zamierzamy komunikować się z komputera poprzez przeróżne komunikatory warto zakupić komputer przenośny z mikrofonem oraz kamerą. Pamiętajmy o tym, aby od sprzedawcy zabrać faktura do paragonu, co pozwoli nam bez kłopotu oddać komputer na gwarancji do serwisu bez zbędnych komplikacji.
2020/01/23, 18:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.