Popatrz na innych i odkrywaj spokój ducha

Rozumienie języków obcych, odblokowuje nas inne kraje i ofiarowuje wiele możliwości, ale także radość.


Nie da się zaprzeczyć, iż w dzisiejszych czasach, obce języki stają się drzwiami na świat.


Mamy szansę dogadać się z osobami z innych państw i zobaczyć, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami.
Zaś dzięki najróżniejszym zwyczajom nasze życie, może być pełne odcieni, przyjaźni i emocji, o których nawet tobie się nie śniło.


komputer
Dodane przez: Ministerio de Relaciones Exteriores
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Bez wątpienia, inny język zwielokrornia również nasze możliwości na rynku pracy, zarówno w naszym jak i w obcym kraju. Dzięki komunikowaniu się rozmaitymi językami, mamy szansę na międzynarodowe praktyki, wolontariaty i wydarzenia, jakie mogą być sposobem na życie. A gdy już ładnie znamy inny język, to otwiera się również przed nami więcej powieści, filmów i utworów. A może odważysz się i napiszesz mail do swojego ulubionego pisarza?


czasami bywa tak, iż język, samoistnie nas w sobie rozkocha, bo kiedy usłyszymy nagle muzykę hiszpańskiego czy portugalskiego, chcemy pójść za nim dalej. Oczywiste jest, że języki ofiarowują ci także wolność i relaks. Kiedy podróżujesz, możesz rozmawiać z lokalnymi mieszkańcami i dzięki temu próbować lepiej bycie, jakie jest bardziej pokręcone, niż nam się śniło. Porozumiewanie się rozmaitymi językami stymuluje też bezsprzecznie pracę umysłu i podobno zapobiega demencji.
Kończąc, możesz stać się obywatelem świata, i popatrzeć z kompletnie innej perspektywy na miasto i na samego siebie, a to bezcenny dar, który kieruje do szczęścia.
2017/12/04, 11:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.