Czemu kradzieże rowerów i innych przedmiotów są tak często spotykane, dlaczego nie należy kupować podejrzanie tanich rzeczy.

Kradzieże najróżniejszych przedmiotów stanowią niestety plagę współczesnych czasów. W dużej ilości miejsc na przykład strach nawet będzie zostawić rower przed sklepem, bowiem często się okazuje, że po wyjściu już go nie będzie.


I to nawet w sytuacji, jak ktoś go mocuje mocną, solidną linką, bo brak jakiegokolwiek zabezpieczenia to proszenie się wręcz o stratę jednośladu. W praktyce dla doświadczonego złodzieja typowe linki nie są żadnym problemem. Wystarczą silniejsze nożyce z jakiegoś marketu, jakie bardzo łatwo schować pod kurtką, a którymi przetnie się nawet najgrubszą linkę. Niestety utracony w wyniku kradzieży rower jest w zasadzie nie do odzyskania, statystyki wykrywalności takich przestępstw (adwokat wrocław sprawy karne) naprawdę są kiepskie. Wprawdzie raz na jakiś czas można usłyszeć, że policja odnalazła skradzione rowery i zatrzymała sprawców, jednak tego typu przypadki do częstych nie należą.


android
Dodane przez: Maria Elena
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Czy odnajdziemy nowe mieszkania w pobliżu Poznania oglądając?

domy
Dodane przez: OknoPlus
Podpatrzone na: OknoPlus
Nieraz dzieje się tak, że nie pragniemy mieszkać w dużych miastach oraz bierzemy miasteczka na ich peryferiach, w których jest spokojniej i więcej świeżego powietrza.


skradzione telefony
Dodane przez: cziwkga
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Bardzo dużym problem z rowerami, jak również i wieloma innymi niewielkimi przedmiotami jest taki, że zawsze się znajdzie ktoś, kto zdecyduje się je kupić z podejrzanego źródła za cenę mocno odbiegającą od normalnej (szukaj w bazie skradzionych telefonów).

Zainteresował Cię nasz wpis? W takim razie zajrzyj na naszą nową witrynę - tam można zobaczyć ponadto świeże fakty, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Przecież nie jest się trudno domyślić, że jeżeli ktoś sprzedaje dobrej jakości towary za mniej niż połowę wartości, to raczej nie będą to wyprzedaże garażowe. A jednak ludzie wybierając wątpliwe moralnie oszczędności kupują skradzione telefony, rowery, sprzęt komputerowy i inne przedmioty, napędzając w ten sposób takie niezgodne z prawem działania.


Jeżeli nie byłoby chętnych na takie zakupy, to i złodzieje nie mieliby okazji na zarabianie w taki sposób, a tym samym liczba kradzieży zapewne by znacznie zmalała.
2020/04/22, 07:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.