Co nowego proponuje się w dzisiejszym marketingu aby utrzymać jak najdłużej przywiązanie konsumenta do firmy.

firmy realizują działania marketingowe i promocyjne w wielu różnych obszarach, bez przerwy poszukując nowych możliwości na to, aby zachęcić i utrzymać jak największą liczbę klientów.


Na rynku bez przerwy jest ogromna konkurencja, i jeśli ktoś nie chce pozostać z tyłu, to musi podjąć niezbędne działania. Najlepszy nawet towar rzadko kiedy sam się obroni, jeżeli nie będzie za nim stało wsparcie promocyjne. Należy przy tym mieć na uwadze, że sukces się odniesie nie przez niezaplanowane, nieskoordynowane reklamy, ale poprzez kompleksowe działania na różnych płaszczyznach. I w praktyce to właśnie takie podejście jest ideą współczesnego marketingu, który należy rozumieć znacznie szerzej niż tylko samą reklamę.


firma - malowidło
Dodane przez: Presidencia de la República Mexicana
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

W jaki sposób zdecydować się na właściwą szkołę językową i jakiego rodzaju formy nauki można tam spotkać?

Uniwersytet Warszawski
Dodane przez: Sarah_Ackerman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Znajomość języków jest dziś bardzo istotna. Pomaga ona nawiązywać kontakty z ludźmi z obcych krajów. Pomaga również zrozumieć obcojęzyczną literaturę i jest wymogiem, który spełnić należy, aby otrzymać wymarzoną pracę.


Zanim zdecydujemy się jaką formę edukacji wybrać, należy się namyśleć czego dokładnie potrzebujemy.


W ostatnim czasie coraz częściej wykorzystywanym hasłem jest marketing relacji (marketing-relacji.html), który polega przede wszystkim na tworzeniu i utrzymaniu więzi z konsumentem. Firmy podejmują działania w takim obszarze z tego powodu, że zdecydowanie prościej i taniej jest utrzymać dotychczasowego klienta, niż znaleźć nowego. Jakiego zresztą również za chwilę będzie trzeba znowu utrzymywać, bo jeśli nie będzie usatysfakcjonowany, to przejmie go konkurencja. Działania, które są podejmowane w tym obszarze znacząco się będą różnić od tradycyjnych technik marketingowych, stawiając w pierwszej kolejności na klienta.
Więcej na


Istotna będzie między innymi personalizacja przekazów, często opierająca się na wcześniejszych transakcjach i podanych informacjach. Dużą rolę spełniają tu także różnego rodzaju programy motywacyjne (program-lojalnosciowy-dla-firm.html), które potrafią w dużym stopniu wzmocnić przywiązanie klienta do marki.
2018/06/22, 00:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.