Zima tuż, tuż - wyposaż się w nowiusieńki zestaw opon zimowych, jakie będą gwarancją bezpiecznej i komfortowej jazdy

Przyjście zimy dla licznych kierowców to prawdziwa zmora. Boją się oni opadów śniegu, śliskiej drogi oraz słabej przejrzystości powietrza. Na nieszczęście zazwyczaj nie uda nam się uniknąć kierowania auta w okresie zimowym. Dlatego też winniśmy wiedzieć w co musimy się wyekwipować, żeby jeździć bezpiecznie.
Bez wahania najważniejszą kwestią są nowe opony zimowe, jakie zbudowane są z kauczuku , a także krzemu. To szczególnie odróżnia je od opon letnich. Dzięki wdrożeniu kauczuku stają się one bardziej elastyczne, za pomocą czego przyczepność do podłoża jest dużo lepsza. () Ta właściwość jest przede wszystkim relewantna, jeśli temperatura powietrza spada poniżej 0.
opony
Dodane przez: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu


Więcej artykułów

Bezpieczna jazda w zimie czyli z jakiego powodu zmiana opon na zimowe ma takie duże znaczenie dla kierowców.

opony
Dodane przez: Andrew Malone
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zbliżający się koniec roku dla większości kierowców oznacza konieczność odwiedzenia warsztatu w celu wymiany opon z letnich na zimówki. W naszym kraju najpopularniejsze jest trzymanie dwóch kompletów opony, czyli zestawu na zimę oraz lato. Wiąże się to z faktem, że opony na każdą z tych pór roku posiadają całkowicie odmienne parametry. Opony zimowe mają przede wszystkim znacznie bardziej miękką mieszankę gumy.


Drugą nadzwyczaj ważką rzeczą jest to, iż opona zimowa ma krótszy czas zatrzymania, co przypuszczalnie będzie konieczne na śliskiej nawierzchni. Wiadomym jest, że w okresie zimowym częstokroć pada śnieg i występuje spore zamglenie, w związku z czym nie zawsze jesteśmy w stanie z dużym wyprzedzeniem coś ujrzeć. Nagminnie się przydarza, iż piesi w dalszym ciągu nie noszą odblasków, jakie niekiedy są w stanie uratować życie. Kupując nowe opony musimy zastanowić się po jakich ulicach będziemy jeździć.

Jest to istotne, albowiem niektóre opony są przeznaczone jedynie do przemieszczania się po mieście, pozostałe natomiast na bardziej wymagające trasy - poznaj ofertę firmy Hurt Opony. Wiadomo, że ulice w mieście są codziennie odśnieżane i rzadko się zdarza, abyśmy byli zmuszeni do podróżowania po śniegu. Totalnie inaczej ma się rzecz w niewielkich, górskich miasteczkach, w których przeważnie to właściciele posiadłości muszą odśnieżać trasy koło swojego domku. Dlatego też stawiając na zakup nowiutkich opon powinniśmy pomyśleć o tym, w jakim miejscu będziemy jeździć. Jeśli zastanawiasz się czy na pewno dobrze jest zmieniać opony, to musisz wiedzieć, że różnią się one od letnich strukturą oraz budową bieżnika.


Nie bagatelizuj bezpieczeństwa swojego i swoich pasażerów, jakimi często są Twoje dzieci! Opony zimowe są gwarancją większego bezpieczeństwa i wygody jazdy. Nigdy nie wiadomo kiedy spadnie śnieg oraz jak surowa zima będzie tego roku.

Jeżeli ten wpis Cię zafascynował, to także ta optymalna strona www (http://www.osauto.pl/przeglady-rejestracyjne) będzie dla Ciebie podobnie atrakcyjna więc wejdź na nią.

Podróż na oponach letnich po pokrytej lodem jezdni może być tragiczna w skutkach - miej to na uwadze.
2022/08/08, 08:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.