Tektura falista - opakowanie wybitnej jakości

Tektura falista ma kilka warstw papieru - zewnętrznych, gładkich arkuszy papieru oraz arkuszy środkowych - tych pofalowanych. To najczęściej stosowany materiał do produkcji opakowań.


Mamy kilka rodzajów tektury falistej.
producent opakowań z tektury falistej


Poszczególne rodzaje różnią się specyfikacja techniczną, co przekłada się na praktyczne właściwości. Według budowy można wymienić rodzaje tektury takie jak: tektura trzywarstwowa, tektura czterowarstwowa, pięciowarstwowa itp. Do produkcji tektury falistej stosowane są różne papiery, które wpływają na jej jakość i wytrzymałość. Popularnie używane materiały to: papiery makulaturowe, kraftliner, testliner. Według gramatury i rodzajów papierów wymienia się rodzaje opakowań z falistej tektury: opakowania wykonywane metodami wykrawania, opakowania fasonowe, pudła klapowe, opakowania kaszerowane, tektura falista z drukiem offsetowym, jak również dodatki do opakowań i też kratownice, narożniki, przekładki, wkładki i inne (wybierana tektura falista). Producent (zobacz producent Pillow Plate) opakowań z tektury falistej powinien określić właściwości tektury falistej poprzez zastosowanie mierników: FCT - wytrzymałość na zgniatanie płaskie, ECT - wytrzymałość na zgniatanie pionowe, BCT - wytrzymałość opakowania na ściskanie (zobacz ofertę).

Zdecydowanie poznaj najnowszy wpis (https://wibako.pl/czesci-daewoo) na ten temat. Nie daj się prześcignąć innym! Polepsz swoje informacje na to zagadnienie.

Ze względu na różnych tektur możemy najodpowiedniej dostosować opakowanie do jego zastosowania.


Tektura falista ma mnóstwo zalet - jest lekka, stosunkowo trwała i mocna, giętka i efektywna kosztowo.
Poza tym, jest w zupełności odnawialna - w produkcji używa się odnawialnych naturalnie włókien drzewnych. Wszystko to sprawia, że w obszarze rozwiązań opakowaniowych tektura falista nazywana jest opakowaniem przyszłości, ponieważ spełnia wymagania parametrowe i oczekiwania klientów.
2019/08/31, 16:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.