Dlaczego dobór profesjonalnych mebli do laboratorium jest tak kluczowy?

Laboratoria to wyjątkowe obiekty, w których panują nieszablonowe właściwości fizyczne oraz chemiczne. Chociaż poszczególne ośrodki badawcze różnią się między sobą charakterem realizowanej pracy, jedna kwestia pozostaje bez zmian: żeby praca w laboratorium przebiegała efektywnie i bezpiecznie, muszą być stworzone sprzyjające warunki pracy.Dlatego umeblowanie laboratorium to szczególnie istotne zagadnienie, do którego trzeba podejść rozsądnie i sumiennie.
Stare laboratorium
Dodane przez: d.s.p
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każde laboratorium będzie wymagało trochę odmiennego oprzyrządowania. Specyfika danych prac analitycznych zmusza do nabycia fachowej maszynerii i narzędzi oraz substancji. Tym, co jest obecne w każdym pomieszczeniu tego rodzaju są natomiast meble do laboratorium.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz oryginalny materiał (http://www.habapolska.pl/przedszkole/aranzacje-sal-przedszkolnych/) i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To ważne, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Nie mogą to być zwyczajne, powszechnie używane szafy oraz blaty, gdyż muszą się one charakteryzować ściśle określonymi właściwościami. Meble laboratoryjne muszą być przede wszystkim odporne na zanieczyszczenia, mechaniczne uszkodzenia oraz na działanie używanych w placówce środków chemicznych - laboratorium - meble. W celu zagwarantowania pracownikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, trzeba też zatroszczyć się o to, aby meble nie były łatwopalne. Najlepszym – lecz przy tym najdroższym – rozwiązaniem jest kupno mebli stalowych. Takie meble posłużą przez długie lata. Tańszym rozwiązaniem są meble z płyt wiórowych laminowanych, tu jednak trzeba mieć świadomość pozornej oszczędności, gdyż po kilku latach intensywnej eksploatacji, tego typu meble wymagają wymiany .

Więcej artykułów

Jak powinno wyglądać porządnie wyposażone laboratorium, rola ultrazamrażarek we współczesnych badaniach.

Nowe chłodziarko zamrażarki FreshFrostFree™
Dodane przez: Electrolux
Podpatrzone na: Electrolux
Nowoczesne laboratorium wymaga odpowiednich urządzeń, wie o tym każdy, kto miał tam okazję pracować. Współczesne laboratoria nie przedstawiają się tak jak sporo osób będzie je sobie wyobrażać, czyli z zastawionymi stołami pełnymi probówek oraz kolb. Współcześnie w laboratoriach panują nowoczesne przyrządy i sprzęty, nierzadko kosztujące ogromne pieniądze i potrzebujące dobrze wyszkolonej załogi.


Poza cechami, związanymi z trwałością, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby meble do laboratorium w znacznej mierze upraszczały i przyspieszały pracę naukowców.

Doprawdy spodobał Ci się ten wpis? Szalenie nas to cieszy. Więc zachęcamy do nowych wątków - po prostu najedź na link do strony (https://ramaro.sklep.pl/zestawy_mebli).

Blaty robocze muszą być odpowiednio duże, meble muszą zapewniać błyskawiczny i bezproblemowy dostęp do niezbędnych przyrządów, meble powinny także być dopasowane do wymiarów stosowanego w laboratorium sprzętu i aparatury. Trzeba też pamiętać o możliwości oświetlenia miejsc pracy – niektóre meble laboratoryjne mają fabrycznie przygotowane podświetlenie stołów, lub szaf, jeżeli natomiast producent nie przewidział takiego oświetlenia w meblach, które sobie wybraliśmy, obowiązkowo trzeba się dowiedzieć, czy istnieje możliwość wprowadzenia zmian.

kliknij tutaj
Dodane przez: DLR German Aerospace Center
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Meble profesjonalne do laboratorium to niemały wydatek, jest to jednak inwestycja, która się opłaca, bo odpowiednio dobrane umeblowanie powoduje, iż praca jest lepiej zorganizowana. W sensownie umeblowanych laboratoriach łatwiej o zachowanie porządku oraz o zapewnienie pracownikiem bezpiecznych warunków pracy.
2020/05/29, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.