Rozwój technologii jeszcze nigdy nie był tak błyskawiczny? Czy mamy powody do zadowolenia, a może powinniśmy zacząć się martwić?

Wkroczyliśmy już chyba w okres prawdziwego rozkwitu technologii. Co to znaczy? Technologia pojmowana jako twórczość ogromnych firm, tajnych planów, do których normalni ludzie nie mają wstępu spotyka się tu z twórczością oddolną, czego najlepszym przykładem jest tworzenie aplikacji. Jeszcze nigdy bowiem w historii nie było tego typu możliwości w zakresie rozwoju swoich programistycznych umiejętności. Aktualnie, gdy mamy do dyspozycji narzędzia dla każdego i właściwe platformy, jest to jak najbardziej realne.

aplikacje na telefon
Sceptycy powiedzą, iż jest to i tak jedynie nagroda pocieszenia, ponieważ Ci co tworzą ogromne platformy programistyczne i pozostałe tego typu miejsca tak naprawdę i tak wszystko mają wszystko pod kontrolą. Może i jest w tym trochę słuszności, przecież i Google, i Apple i Microsoft mają swoje aplikacje. Jesteśmy w stanie więc tworzyć aplikacje na IOS, można projektować aplikacje na Windows phone jak lub czytnik rfid na Androida, niemniej są oddolne inicjatywy, za którymi nie stoją wcale wielkie firmy, lecz pojedyncze osoby. Weźmy przykładowo taki Facebook, stworzony przez studenta.

Co prawda, to nie było odkrycie rewolucyjne, ponieważ już wcześniej były dość podobne platformy społecznościowe, jednakże twórca Facebooka ucząc się na potknięciach poprzedników, z powodzeniem zastosował nowatorskie, innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na trwanie tej platformy w dość niezłej kondycji. To jednak tylko jeden z przykładów, przecież większość wielkich przedsiębiorstw powstawała od jednej, dwóch osób. Na tym właśnie polega wspaniałość czasów, w których żyjemy.

aplikacje na telefon
Czasów oczywiście niebezpiecznych, gdyż nie jest jasne, co przyniesie tak błyskawiczny rozwój technologii, ale również pełnej wolności dla ludzi, którzy są utalentowani i mają pomysł, żeby stworzyć coś niesamowitego. Wielu z nas tego nie docenia mówiąc, iż jest ciężko, jednakże zobaczmy, jak dużo wolności daje chociażby największy wynalazek naszych czasów – Internet.

W dawnych czasach nie mieliśmy tylu szans na rozwój, byliśmy skazani na jakieś rozwiązania, jedyne, które są dla nas osiągalne.

Masz przeświadczenie, że podobne teksty rozjaśniają Ci dokładniej tę kwestię? Jeżeli tak uważasz, zobacz w tekście (https://www.spektrometriamas.pl/spektrometry-qtof/) inny tego rodzaju punkt widzenia.

Dzisiaj oczywiście Internet to również miejsce, gdzie spotkać można tyle samo niedobrego, co pożytecznego, jednakowoż nie da się zaprzeczyć, że zrewolucjonizował on każdą sferę życia.
2021/07/02, 11:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.