Materiały do postawienia nagrobków. Wszystko, co chcesz wiedzieć

Niektóre zakłady kamieniarskie stosują kamieniarstwo jako prawdziwą sztukę i dają temu wyraz w swoich aranżacjach. Troszczą się o to, aby firmowane przez nich realizacje wyróżniały się niecodziennym wzornictwem oraz starannym wykończeniem. Nasze nekropolie z każdym rokiem zmieniają się i budzą zaskoczeniem coraz ciekawszym doborem form i barw pomników. Jaki kamień kupić i kiedy stawiać płytę?


cmentarz
Dodane przez: stephen jones
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wiele firm spod znaku kamieniarstwo Warszawa wykonuje nie tylko ładne płyty na zamówienie, ale także szybciej służy pomocą i oferuje duży obszar usług związanych z szeroko pojętym kamieniarstwem – uzupełnianie liternictwa czy remonty nagrobków (zobacz). Czasami można wykonać kilka działań, by nadać płytom określony styl. Można to uzyskać poprzez ładne dodatki, takie jak wazony, lampy nagrobne czy zdjęcia portretowe. Kamieniarstwo (kamieniarstwo wrocław) Warszawa ma bardzo pokaźne – konkurencja wśród firm w tym mieście jest spora, dlatego najlepsze firmy wytwarzają płyty w dużej gamie naturalnych tworzyw, ale najczęściej produkują płyty z granitu oraz marmurowe i piaskowca, szczególnie nagrobki dziecięce - nagrobki dziecięce Borkowski. Marmur, ze względu na jego cechy i nasz klimat, wykorzystywany jest stosunkowo rzadko jako materiał budulcowy płyt nagrobnych, bo zbyt szybko ulega zniszczeniu. Granit natomiast jest całkiem popularny. Wysoka wytrzymałość i wysoka jakość, z jakiej już od wieków słynie granit oraz jego zalety wizualne i wysoka estetyka, przysparzają mu sporej ilości fanów, jak również powodują, że budulec ten znajduje mnóstwo zastosowań. Zwykle stosowany jest szczególnie granit - budulec bardzo trwały, niezależnie od pochodzenia. Poza marmurem i granitem jest dodatkowo piaskowiec. Piaskowiec też jest doskonałym materiałem na ogromne krypty lub nagrobki dziecięce, lecz potrzebuje dużo pielęgnacji.

Wśród kamieniarzy istnieje wiele różnych zdań gdy chodzi o moment postawienia nagrobka. Przyczyną jest osuwająca się ziemia, która wymaga czasu na właściwe ubicie i stwardnienie. Część osób uważa, że najkrótszy czas od pochówku do postawienia nagrobka to 6-12 miesięcy.

Jeśli uważasz, że prezentowany tekst jest wartościowy, koniecznie sprawdź ponadto szczegóły tu, wtedy z pewnością zapamiętasz większą ilość informacji.

Gdy nagrobek montowany jest na piwnicy, nie ma potrzeby odkładania jego montażu.
2021/04/29, 01:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.