Import produktów – w jaki sposób się to odbywa

Żyjemy w czasach kiedy ekonomia postępuje w naprawdę szybkim tempie i znajduje się na niezwykle wysokim poziomie – nie ma co kłamać – żyjemy w czasach dobrobytu i posiadamy dostęp do niemal wszystkiego. Każdy artykuł którego zapragniemy może szybko stać się nasz.
nauka języka
Dodane przez: kevindooley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/


Półki w supermarketach aż uginają się od ilości towarów jakie są na nich poukładane. Życie w epoce konsumpcjonizmu jest bardzo łatwe – jeśli tylko mamy wystarczającą ilość pieniędzy możemy pozwolić sobie na naprawdę dużo.


certyfikat gost
Dodane przez: Daniel Jolivet
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


A czy kiedykolwiek zastanawiałeś się skąd biorą się te wszystkie artykuły ładnie poukładane na sklepowych półkach? Pewnie większość z nas nie interesuje się tym w jaki sposób te produkty trafiają na półki – bo i w jakim celu się nad tym zastanawiać? Jak są to trzeba się cieszyć i już. A często duża część tych produktów musi przebyć długą drogę, by móc trafić do naszych sklepów - skocz do certificator.euskocz do Skąd na przykład są banany? Przecież w Polsce jest zbyt zimno, aby wyhodować chociaż jednego, a w sklepach są każdego dnia. Odpowiedź jest łatwa – biorą się z importu. Czyli z czego? Polska sprowadza sobie banany, czy inne egzotyczne owoce z państw gdzie tego rodzaju owoc ma szanse urosnąć, a że żyjemy w dobrobycie to i orzecha kokosa możemy sobie kupić, a przecież palm kokosowych u nas się nie znajdzie. Każdy kraj posiada ustalone reguły dotyczące się transportu towaru – jest mnóstwo reguł, które kontrolują to, co się do nas dostaje. Jednym z takich certyfikatów jest certyfikat gost. Większość z nas jak i sama ja, z pewnością pierwszy raz spotyka się z tą nazwą. Już wyjaśniam co to takiego. Gost jest to certyfikat jakości oraz zgodności z ustaleniami i wymogami Rosji - gost.
Mówiąc prościej – sprawdza czy wszystko co przyjeżdża do Federacji Rosyjskiej jest zgodne z regułami przez nią ustawionymi – jeżeli nie, można łatwo się domyślić, taki artykuł zostaje odrzucony.


Widzimy więc, że droga jaką przebywają artykuły wcale nie jest taka łatwa i ponad to muszą one spełniać określone reguły.
2018/07/11, 20:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.