TPM – poznaj kluczowe informacje na jego temat

Pragniesz się dowiedzieć, co to jest TPM? To Total Productive Maintenance, inaczej mówiąc – Produktywne Utrzymanie Maszyn. Przez to, że pozwala zaoszczędzić pieniądze, jest coraz częściej i z większą chęcią stosowanym rozwiązaniem, a polega na zwiększaniu efektywności maszyn używanych w danym procesie produkcji. Odbywa się to dzięki zastosowaniu sprawdzonych technik, umożliwiających zyskać właśnie takie rezultaty.
Dzięki TPM przenieś się tu można utworzyć nad wyraz dobry system, a także można powiedzieć nową kulturę firmy, jaka doskonale zapobiega stratom w określonej placówce.
maszyny
Dodane przez: Elliott Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Głównym punktem niniejszego systemu, na jakim wszystko się opiera, jest automatyczne utrzymanie ruchu. Przez jego wprowadzenie zmienia się efektywność całego zakładu, ponieważ lepiej kieruje się posiadanym parkiem maszynowym, między innymi rozwija się działania prewencyjne. Jak wiadomo albowiem, tylko regularnie serwisowane maszyny mogą funkcjonować w pełni sprawnie oraz być użytkowane w sposób, do którego są przeznaczone - . Poza tym systematyczne serwisowanie chroni przed pojawieniem się awarii, a naprawy są oczywiście znacznie droższe niźli konserwowanie, o czym powinniśmy pamiętać, jeżeli nie jesteśmy przekonani do takich działań.

Aby mieć więcej danych na prezentowany tutaj temat, odkryj także pozostałe wciągające strony.

Także pracownicy powinni angażować się w dbanie o maszyny, na przykład rozpoznając kłopoty, kiedy zaczynają się one pojawiać oraz mówiąc o nich.


Więcej artykułów

Optymalizacja jako działalności ukierunkowane na poprawę efektywności

koszty
Dodane przez: Masa Sakano
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Optymalizacja nie koniecznie powinna się spajać z redukcją kosztów, a ich unikaniem przez lepsze planowanie i poprawą efektywnego zagospodarowania rezerw, jakie generują, lub będą aktywować największe wydatki w jednostce.

przemysł
Dodane przez: U.S. Embassy Tel Aviv
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dobrze wiedzieć takie kwestie, szczególnie jeżeli jesteśmy zatrudnieni w przemyśle. To rzecz jasna jedynie początek informacji, które trzeba wiedzieć na temat Produktywnego Utrzymania Maszyn.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Chcesz kolejne? Zatem jesteśmy tutaj (http://infinitex.pl/papier-ceramiczny/) - wystarczy kliknąć w poniższy link i czytać nowe wątki.

Więcej możemy dowiedzieć się między innymi na kursach, jakie są przeznaczone nade wszystko dla osób zajmujących się utrzymaniem ruchu, a także procesami produkcji, a więc np. do brygadzistów lub kierowników produkcji. W czasie wartościowych zajęć dowiedzą się jak poradzić sobie z niniejszymi problemami jak psujące się obrabiarki CNC czy niewielka odpowiedzialność pracowników za urządzenia, na których pracują. To tematy, które są zasadnicze, toteż takie szkolenie naprowadzi nas na właściwą drogę, by potrafić im sprostać, co jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na jak najlepszej pozycji na rynku.
2020/01/14, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.