Sprężarki tłokowe

Sprężarka tłokowa
Podpatrzone na: http://www.pneuma.pl/
Sprężarki to zbiór narzędzi, które służą do sprężania powietrza lub innych gazów.
Z uwagi na mechanizm ich działania, można podzielić je na sprężarki wyporowe, do których należą sprężarki tłokowe oraz przepływowe (wirowe).

Więcej artykułów

Jak skutecznie zareklamować swoją firmę?

reklama na dronie
Dodane przez: Forstrom's Fotos
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Bez względu na to czy chodzi o zdjęcia z powietrza czy postery dużego formatu to należy pamiętać, iż promocja często podtrzymuje, a nawet utrzymuje firmę na rynku.


Sprężarki tłokowe są wykorzystywane zwłaszcza w przemyśle, jako urządzenia zwiększające ciśnienie powietrza, które jest wykorzystywane do:

- zasilania urządzeń pneumatycznych, stosowanych miedzy innymi w górnictwie czy budownictwie, - uruchamiania wysokoprężnych silników spalinowych, - sprężania gazów wykorzystywanych w przemyśle chemicznym, - uruchamiania hamulców pneumatycznych, - napełniania butli gazami.

Wydajność sprężarek tłokowych, w przypadku gazu zassanego, mieści się w przedziale od kilku m3 do kilkunastu tysięcy m3/h, natomiast w przypadku ciśnienia tłoczenia, wartości oscylują w granicach od kilku dziesiętnych do dwustu MPa. Dużą zaletą sprężarek tego typu, jest ich zdolność wytwarzania wysokich ciśnień, a wadami spore wymiary i waga, konieczność wykorzystywania zbiorników wyrównawczych , a także możliwość skażenia gazu olejem, używanym do smarowania cylindra.

W skład sprężarki tłokowej wchodzą następujące elementy: korpus sprężarki, głowica wyposażona w zawory oraz układ korbowy. Powietrze znajdujące się w sprężarce zostaje sprężony w skutek ruchu tłoka, który przesuwając się w dół powoduje otwarcie zaworu ssącego i napływ powietrza do cylindra (suw ssania), następnie poruszając się w górę powoduje zamknięcie zaworu ssącego i zwiększenie ciśnienia powietrza znajdującego się w cylindrze, które po osiągnięciu oczekiwanego ciśnienia zostaje usunięte za pośrednictwem zaworu tłocznego. Zwracając uwagę na charakter procesu sprężania gazu, sprężarki tłokowe należy dodatkowo rozróżnić na jednostopniowe i wielostopniowe.

Szersze wiadomości dotyczące urządzeń służących do sprężania i uzdatniania gazów, takich jak np.

Jeśli opisywana kwestia jest dla Ciebie użyteczna, zobacz ponadto więcej szczegółów barrierta tutaj - te informacje również nie mogą pozostać pominięte!

sprężarki śrubowe znajdziesz.
2022/07/14, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.