Krótka prezentacja najnowszych modeli procesorów, jakie się ukazały w ostatnim czasie dla platform serwerowych.

Wielu osobom komputery kojarzą się ze zwykłymi laptopami albo PC-tami, które w większości domów i biur się znajdują. Jednak w zastosowaniach przemysłowych wykorzystuje się także różnego rodzaju serwery, na których instalowane jest oprogramowanie użytkowe.


intel xeon e5-1620
Dodane przez: Technolux
Podpatrzone na: Technolux


internetowy
Dodane przez: Matt Eagles
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

W którym miejscu najkorzystniej by było kupić laptop?

laptop
Dodane przez: Andrew Moore
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Laptopy to znakomity przykład tego typu urządzenia elektronicznego, który może przydać się zarówno osobom lubiącym gry komputerowe, jak i tym osobom, które raczej korzystają z laptopa relatywnie rzadko.


Serwery tego typu kosztują wielokrotnie więcej, niż zwykłe komputery, ale to wynika z faktu, że mają dużo lepszej jakości komponenty, przeznaczone do tego, żeby radzić sobie w zastosowaniach przemysłowych. Między innymi wytwórcy procesorów przeznaczają do nich odpowiednie serie, trochę się jednak różniące od tego, co montuje się w normalnych PC-tach.

Jeśli chcesz przeczytać więcej wiadomości na omawiany w tym tekście temat, to zobacz w tym miejscu śmiało uzupełniające informacje (https://www.tvk.pl/telewizja/).

Ostatnio na przykład Intel wypuścił nową serię układów serwerowych, wśród których najtańszą wersją jest intel xeon e5-1620 - .


pudełko na prezent
Dodane przez: Dushan Hanuska
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Ten właśnie układ przeznaczony jest do konfiguracji jedno-procesorowej, podobnie jak jego mocniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Oba te procesory są niezwykle wydajne, zawierają dużą rdzeni rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wskazuje na to, że będą często kupowane przez klientów. Z kolei do maszyn dwuprocesorowych przeznaczony jest układ intel xeon e5-2620 - intel xeon e5-2620. Tak samo jak jego opisywani wcześniej bracia ma on bardzo mocne parametry, przez co powinien sobie doskonale radzić w biznesowych zastosowaniach.


Jeśli ktoś potrzebował nie będzie aż tak mocnej jednostki, to zdecydować się może na układ intel z77. Serwer zbudowany w oparciu o niego bez problemów da sobie radę z obsługą oprogramowania nawet w średniej wielkości firmie.
2022/11/09, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.