O tramwajach słów parę

Jednym z najbardziej wygodnych oraz szybkich metod poruszania się na znaczne dystanse jest kolej. Dawniej obsługiwana przez lokomotywy parowe zaś obecnie przez lokomotywy elektryczne bądź spalinowe. Zamiana lokomotywy na elektryczną wiąże się z wynalezieniem silnika elektrycznego oraz rozwoju przesyłowej sieci. Taki pojazd zwyczajnie był prostszy w użyciu niż klasyczny na parę. Nie było potrzeby przewożenia ze sobą znacznej ilości paliwa a także wody bez której lokomotywa nie mogłaby prawidłowo funkcjonować.
Wynalezienie elektrycznego silnika w roku mniej więcej 1800 pozwoliło na rozwiązanie kłopotu z którym borykała się kolej, to jest dostarczenia właściwej ilości wody na trasie . Pozwoliło to także na stworzenie nowego wariantu transportu miejskiego, tak zwanego tramwaju elektrycznego, jaki zamienił romantyczny ale mało funkcjonalny tramwaj konny. Popychany on jest za pomocą elektrycznego silnika a więc maszyny która energię elektryczną zamienia na energię mechaniczną. Paliwo a więc prąd elektryczny może zostać dostarczany do motoru na wiele sposobów, dla przykładu za pomocą różnego rodzaju akumulatorów bądź z sieci elektrycznej przy pomocy kabla.

Tramwaj czy lokomotywa elektryczna używają tego drugiego sposobu. Energia elektryczna dostarczana jest przez kabel.
silnik
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu/
Transportują ją między innymi odbieraki prądu, czyli narzędzia o różnej konstrukcji które zarazem przesyłają energię elektryczną do silnika i umożliwiają posuwanie się lokomotywy bez przerw w dostawie energii.

Jeśli Twoim planem na dzisiaj jest odszukanie jeszcze jednego tak niebanalnego artykułu jak ten, to uczciwie zalecamy tą treść. Przemyśl to - ona Ci się spodoba.

W zależności od tego o którym pojeździe mowa, odbieraki prądu posiadają różny układ. Wynika to też z techniki jaka została użyta. Łatwo odbieraki prądu zidentyfikować po układzie - te starszej generacji mają wygląd połączonych trójkątów, natomiast te najnowocześniejsze to połowa trójkąta. Opisano je na .

Więcej artykułów

Gniazdo poczwórne i gniazdo satelitarne powinny znaleźć się w każdym domu

Gniazdka
Dodane przez: Jenny Ondioline
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Prawidłowo rozmieszczona sieć elektryczna jest kluczem do wygodnego używania znajdujących się w domu urządzeń elektrycznych. Dostępne jest niemało rozmaitych typów gniazdek, niektóre z nich są niepotrzebne, ale są również takie, które bezwzględnie trzeba posiadać.


Najogromniejszym problemem urządzeń zasilanych energią elektryczną w tym tramwajów oraz lokomotyw jest nagły niekontrolowany wzrost napięcia w sieci, np. przez uderzenie pioruna w trakcję elektryczną. By zabezpieczyć podłączony do sieci silnik elektryczny wykorzystuje się tak zwane wyłączniki silnikowe - .

Jeśli sądzisz, że nasz tekst jest godny uwagi, to kliknij także ten odnośnik - równie wartościowe materiały znajdują się w najnowszej ofercie (http://www.rfid.zone/oferta/)!

To narzędzia jakie w określonych warunkach komputerowo odłączają silnik od sieci zapobiegając w tenże sposób jego popsuciu.
2021/07/09, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.