Wózki magazynowe - maszyny, które umożliwiają transportowanie asortymentu w dużych ilościach

Praca w magazynie nie jest łatwa, szczególnie, gdy pomieszczenie jest duże i umieści się w nim wiele regałów z różnorodnym asortymentem. Istnieje jednakże kilka sposobów na to, aby ułatwić oraz ulepszyć pracę na magazynie. Przede wszystkim koniecznie powinniśmy zadbać o to, by produkty właściwie posegregować. W tym celu warto poustawiać w magazynie regały, dzięki którym utrzymany zostanie ład i porządek. Regały mają umożliwić nie tylko porządkowanie asortymentu, ale także bezproblemowe jego przekładanie. Jednakże w tym celu oprócz regałów niezbędne okażą się wózki widłowe.

Wózek widłowy
Dodane przez: Michael Gil
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wózki o których mowa to maszyny, które gwarantują transportowanie artykułów w większych ilościach z jednego miejsca na inne. Poza tym dzięki nim możemy sięgnąć po asortyment znajdujący się na najwyższym regale. Jest to więc praktyczne rozwiązanie, które umożliwia zastosowanie nawet wysokich regałów i maksymalne wykorzystanie przestrzeni w magazynie.

Wózki widłowe (skupwozkow.com.pl/) wybiera się adekwatnie do potrzeb – musimy najpierw zorientować się na jaką wysokość maksymalnie poukładamy artykuły, jak również jaki ma być udźwig. W ten sposób skupimy się tylko na tych wózkach, które spełniają nasze wymagania. Wybór jest bowiem bardzo duży i chodzi w tym wypadku nie tylko o wspomniane parametry, ale także o inne, jak na przykład typ silnika pojazdu.

Więcej artykułów

Masz w zamiarach wykonywać pracę przy urządzeniach elektroenergetycznych? Konieczne jest ci szkolenie

szkolenie
Dodane przez: NAVFAC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Praca związana z urządzeniami elektroenergetycznymi obostrzona jest odpowiednimi normami. Nie każdy jest ich świadom, a powinien, gdyż ich ignorowanie może grozić surowymi karami. Jeżeli i ty wykonujesz prace przy urządzeniach elektroenergetycznych, szkolenie związane z niniejszym tematem powinno stać na pierwszym miejscu obowiązków, które musisz zrealizować.


Od silnika zależeć będzie po pierwsze czy pojazd będzie pracował niskim kosztem, a po drugie czy będzie cichy, czy głośny. W szczególności koszt paliwa jest dla przedsiębiorstw ważny. Do wyboru mamy wózki na prąd, na gaz i ropę - każdy z nich ma swoje plusy i minusy i warto wypytać o nie sprzedawcę, zanim kupimy konkretny model.

Wózki widłowe na placu
Wózki widłowe możemy kupić nowe albo używane. Można również zdecydować się jedynie na wynajem wózka, ale jest to mniej opłacalne, gdy nasza działalność skupia się na polityce magazynowej na co dzień. Wówczas najlepiej zainwestować w maszyny, które posłużą nam przez długie lata. Nie jest to sprzęt wymagający, aczkolwiek trzeba umieć się nim posługiwać i w tym celu na rynku oferuje się szkolenia dotyczące operowania tego typu pojazdami. Warto przeszkolić swoich pracowników w tym kierunku, aby praca na magazynie była bezpieczna i sprawna.
2022/08/04, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.