Nowoczesne prepregi, a także świetny jakościowo klej żywiczny, czyli słowo o współczesnych zastosowaniach żywicy na dwu wybranych przykładach

Żywica to substancja doskonale znana naszym antenatom, którzy potrafili ją w bardzo twórczy sposób wykorzystać, na przykład produkując piękną biżuterię z bursztynu. Obecnie słowo żywica ma w encyklopediach o wiele bardziej złożoną definicję, aniżeli trzysta lat temu, ponieważ współcześnie produkuje się ją w syntetyczny sposób.


mężczyzna rozrabia klej
Dodane przez: Selena SA
Kleje żywiczne znajdują sporo zastosowań.

Jeżeli zaprezentowane w tym poście dane są dla Ciebie fascynujące, to dodatkowo, który posiada podobne materiały.

Żywica często wchodzi w skład preparatów do przymocowywania elementów podłóg z drewna, np. klepek parkietu. Takie produkty kupują więc ci, którzy wyposażają nowy dom czy np. remontują mieszkanie w starej kamieniczce. Jednakże kleje żywiczne są również wykorzystywane do łączenia plastiku oraz betonu - więcej na stronie. Stąd będąc w sklepie budowlanym należy starannie czytać etykiety, by wybrać odpowiedni produkt.


W branży samochodowej, a zwłaszcza w lotnictwie wymagane są naprawdę trwałe materiały, które są w stanie wytrzymać oddziaływanie dużych sił. Równocześnie mechanikom niekiedy zależy też na tym, żeby taki prefabrykat był w miarę plastyczny. Tak wysokie oczekiwania klientów mogą spełnić jedynie produkty doskonałej jakości, a pośród nich z pewnością znajdują się prepregi z naszej firmy. Chociaż na fotografiach mogą one prezentować się np. jak najzwyklejsze płótno, to jednak stają się elementami składowymi aut i samolotów. Warto koniecznie podkreślić, że prepregi także zawierają w swym składzie żywicę, która w znaczący sposób wpływa na właściwości tego produktu.


Odkrycie syntetycznej żywicy miało dla globalnego przemysłu (płyty na formy) duże znaczenie. Zbieranie żywicy drzewnej to czasochłonne zajęcie, zatem ten fakt z pewnością wpłynąłby na cenę konkretnych produktów. Tymczasem, jak widzimy, zapotrzebowanie na takie substancje jest współcześnie dość duże.
2020/06/29, 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.