Jakie są popularne metody na ocieplanie budynków, jakie plusy będą miały poliuteranowe pianki.

Odpowiednie docieplenie swojego domu ma naprawdę duże znaczenie na jego późniejszą eksploatację. Dlatego też już na etapie budowy warto pomyśleć o tym, żeby później nie bawić się w niewygodne remonty.

Jeśli zaniedba się sprawę ocieplenia,
budowa domu
Podpatrzone na: flickr.com
to przede wszystkim trzeba będzie dużo więcej płacić za zimowe ogrzewanie, różnice w wysokościach rachunków mogą nawet wynosić sto procent. Poza tym ściany i sufity bez ocieplenia mogą przepuszczać chłód, więc nawet przy odpowiednim grzaniu komfort w takich pomieszczeniach zbyt duży nie będzie. Metod ocieplania budynków jest parę, ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się pianki natryskowe. Ich możliwości zastosowania są bardzo różnorodne, gdyż używać je można zarówno do dachów spadzistych i płaskich, jak również ścian, podłóg i stropów.

Ten artykuł wydał Ci się interesujący? Zatem zapraszamy do naszej kolejnej strony. Na niej oczekuje na Ciebie ważny wpis (https://dobra-perspektywa.com/projektant-wnetrz-krakow/).

Dodatkowo dzięki technologii montażu otrzymuje się warstwę bez różnych łączeń i szczelin, więc zostają wyeliminowane zupełnie cieplne mostki. Oprócz tego pianki są bardzo skuteczne i trwałe, z tego też powodu coraz częściej się po nie sięga. Piankowa izolacja polega na tym, że na powierzchnię, jaką trzeba zaizolować natryskuje się ciekną warstwę pewnej substancji. Więcej informacji - na tej stronie. Ta robocza substancja będzie powstawała poprzez zmieszanie poliolu i izocyjanianu, i w krótkim okresie czasu wszystko reaguje, dając w końcowym efekcie naprawdę trwałą i wodoszczelną powłokę.
izolacja
Dodane przez: Portal Jak-Budowac.pl
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Więcej artykułów

Jak zabezpieczyć dom przed czynnikami biologicznymi? Czynniki, które mają wpływ na komfort mieszkańców.

dom
Dodane przez: designmilk
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Komfort w naszych domach bardzo często dają akcesoria, na jakie najczęściej nie zwracamy uwagi. Powinniśmy wyposażyć mieszkanie w doskonałej jakości rozwiązania, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się wygodą przez wiele lat. Większość osób to właśnie w mieszkaniach spędza najwięcej czasu, więc wypada w nie na bieżąco inwestować, aby umożliwiały nam skuteczny wypoczynek.

W przypadku dachów ocieplanie będzie polegało na tym, że kładzie się co najmniej trzy warstwy o grubości około 1,5 cm. W niejednym przypadku taka grubość w zupełności wystarczy, jednak w rzeczywistości i tak wszystko będzie uzależnione od potrzeb projektowych. Technologia umożliwia równoczesne kładzenie nawet dziesięciu warstw, co daje kilkanaście centymetrów na grubość i wystarcza na największe nawet mrozy. Dużym plusem pianek jest także ich cena. Ocenia się, że ocieplenie taką metodą będzie nawet kilkadziesiąt procent tańsze, niż przykładowo styropianem lub wełną, a z pewnością jest także znacznie praktyczniejsze do kładzenia.

Podobał Ci się ten wpis? Więc gorąco zapraszamy (http://www.biuroinwest.pl/oferta/przeglady-instalacji-gazowej/) do następnych naszych wątków, które będą o podobnej tematyce.

W Polsce pianki są używane od dwóch dekad i póki co doskonale się sprawdzają.
2021/09/01, 13:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.