Jak powinno wyglądać porządnie wyposażone laboratorium, rola ultrazamrażarek we współczesnych badaniach.

Współczesne laboratorium wymaga odpowiednich urządzeń, wie o tym każdy, kto kiedyś w nim pracował. Obecne laboratoria nie wyglądają tak jak sporo osób sobie je jeszcze wyobraża, to znaczy z zastawionymi blatami stołów pełnymi probówek oraz kolb. Współcześnie w laboratoriach królują bardzo nowoczesne przyrządy i sprzęty, nierzadko kosztujące bardzo dużo i wymagające bardzo profesjonalnej obsługi.
Skruber K-415
Dodane przez: www.donserv.p
Podpatrzone na: www.donserv.p
Wyposażenie porządnego laboratorium nie jest rzeczą łatwą, wymaga dużej wiedzy naukowej oraz organizacyjnej, z tego też powodu powinny się zabierać za takie zadania osoby mające odpowiednie doświadczenie w branży. Sporo urządzeń jest oferowanych w różnych konfiguracjach, i wybranie najlepszego zestawu musi być poprzedzone dokładną analizą potrzeb. Zobacz szczegóły: kliknij.

Przy wyborze laboratoryjnych sprzętów trzeba zwrócić swoją uwagę na parę ważnych rzeczy. bardzo ważny jest wybór firmy, która dostarczy sprzęt, tu znaczenie nie tylko będzie mieć cena i instalacja, ale również dobry serwis przez dłuższy okres czasu. Cóż bowiem będzie po najnowszym spektometrze albo wirówce, jeśli w przypadku awarii na naprawienie usterki trzeba będzie czekać kilkanaście tygodni. Dla zainteresowanych tematyką: .

Na urządzenie dobrego laboratorium może się składać sporo urządzeń, w praktyce wybór ich uzależniony jest od tego, jakie eksperymenty mają być w nim przeprowadzane. Innego sprzętu będzie potrzebowało laboratorium chemiczne, odmiennego fizyczne, a jeszcze czego innego takie, które zajmuje się badaniami biologicznymi. Przy tych ostatnich ogromne znaczenie mają w ostatnim czasie ultrazamrażarki, czyli przyrządy zaprojektowane specjalnie do dłuższego przechowywana próbek w niskiej temperaturze.


Więcej artykułów

Dlaczego dobór profesjonalnych mebli do laboratorium jest tak kluczowy?

Laboratorium
Dodane przez: Matteo Bagnoli
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Laboratoria to nietypowe pomieszczenia, w których występują osobliwe właściwości fizyczne oraz chemiczne. Chociaż poszczególne ośrodki badawcze różnią się od siebie charakterem wykonywanej pracy, jedna kwestia pozostaje identyczna: żeby praca w laboratorium przebiegała sprawnie i bezpiecznie, muszą zostać zapewnione odpowiednie warunki pracy.Z tego też względu zaprojektowanie laboratorium to wyjątkowo ważne zagadnienie, do którego musimy podejść racjonalnie i sumiennie.


Probówki
Dodane przez: Catface27
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Większość modeli z tej grupy sprzętów posiada funkcję regulacji temperatury nawet poniżej osiemdziesięciu stopni, mają też możliwość bardzo dokładnego jej ustawiania. Ultrazamrażarki używa się w wielu laboratoriach, można ich użyć do przechowywania wirusów, bakterii i komórek oraz innych tego typu próbek, dzięki swoim parametrom może to być okres czasu nawet wielu miesięcy.
2018/06/22, 11:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.