Z jakiego powodu warto inwestować w ponadnarodowe certyfikaty?

Branża kosmetyków w naszej ojczyźnie bez ustanku rośnie. Pomimo wiadomości o kryzysie, ten dział gospodarki ma się całkiem nieźle. Może to troszeczkę dziwić, ponieważ akurat ten typ produktów z reguły umieszczamy jako ostatni na naszej liście zakupowej.
klik
Dodane przez: Lucas Hayas
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Powodem tego jest przede wszystkim charakter tych artykułów. Najczęściej tłumaczy się to poziomem rozwoju krajowej ekonomii. Od ćwierć wieku tworzy się w naszej ojczyźnie na nowo klasa średnia. Pewnym z aspektów przynależności do tejże grupy społecznej jest dbanie o własny image, przede wszystkim poprzez ćwiczenia fizyczne (coraz popularniejsze jest uprawianie sportów). Następnym, subtelniejszym sygnałem przynależenia do tej warstwy społeczeństwa jest używanie dobrej jakości artykułów, również kosmetyków. Nie jest jednak proste znalezienie odpowiedniego dla siebie kosmetyku. Nie musi on zresztą być jedynie renomowanej, obcej marki. Coraz to więcej rodzimych towarów kosmetycznych może dzisiaj zdecydowanie współzawodniczyć z cudzoziemskimi gigantami.

By tak było producent powinien spełniać nadzwyczaj restrykcyjne normy jakościowe, dla przykładu standard ISO - przejdź do serwisu - 22716 (strona www). Jest to europejski standard realizujący regulacje Parlamentu WE określające tak zwane "dobre praktyki" w fabrykacji kosmetyków. Standardy te obowiązują tak dostawców surowców potrzebnych do produkcji kosmetyków, wytwórców jak i ich hurtowników. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone jest właściwym instruktażem a także składającym się z wielu faz kilkuletnim audytem przeprowadzanym poprzez uprawomocnioną firmę certyfikacyjną.


Więcej artykułów

W jaki sposób kupić nowy pecet? Tu przeczytasz więcej

komputer
Dodane przez: Cory M. Grenier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każdy spośród nas świetnie wie o tym, że w obecnych czasach większość osób chce mieć tylko takie urządzenia, które charakteryzują się jak najwyższą wydajnością, jak także są w miarę nowoczesne. Co więc my sami powinniśmy zrobić, jeśli nasz komputer jest już zwyczajnie przestarzały? Przede wszystkim powinniśmy postawić na kupno nowoczesnego komputera.

certyfikat
Dodane przez: Claus Günther
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zestandaryzowane testy obejmują wszelkie sfery działalności firmy, poczynając od metod fabrykacji, norm jakości produktów i surowców oraz bezpieczeństwo tak procesu produkcyjnego aż po finalny produkt, a także przedsięwzięcia marketingowe jak też dystrybucyjne, skierowane na jak najlepszą obsługę konsumentów. Norma ISO 22716 jest jednym spośród wielu strategii na zapewnienie prawej konkurencji przez standaryzacje postępowań oraz wykorzystywanych materiałów. Kolejnym przykładem takiej normy której to spełnienie oddziaływa pozytywnie na wyniki sprzedażowe może być znak CE, który stanowi gwarancję dopuszczenia do obrotu na terenie UE, co pozwala na zdobycie nowych rynków. Bez dojścia do zagranicznych rynków rozwój przedsiębiorstwa jest niemożliwy.
2018/08/29, 18:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.