Pielęgnowanie mebli ze skóry – praktyczne porady

Jeśli w twoim salonie stoją eleganckie meble skórzane, musisz wiedzieć, jak o nie zadbać, by przez długi czas prezentowały się jak nowe. Wystarczy parę podpowiedzi, a w mig nauczysz się stosownej pielęgnacji.
kanapa skórzana
Dodane przez: Sebastiaan ter Burg
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Należy zacząć od tego, iż meble mają nieprzerwany kontakt z brudem, pyłem, a co grosze – również z napojami i posiłkami, które konsumujemy na obiad czy kolację np. oglądając TV. Jeśli użyjemy pierwszego lepszego preparatu, możemy tylko bardziej sobie zaszkodzić, niż pomóc.

Zainteresował Cię ów temat? To fantastycznie! Nowe tak samo świeże wątki odszukasz pod tym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (http://www.cermag.com.pl/pl/o-cermagu/kim-jestesmy).

Musimy zakupić należyte specyfiki, które są specjalnie przeznaczone dla skóry.

Najlepiej jest natychmiast zetrzeć rozlany sok bądź sos ze spaghetti, jeżeli jednak nie dostrzeżemy wypadku czy zapomnimy o zaschniętych pozostałościach posiłku, należy odpowiednio zadziałać. Nie wykorzystujmy wszelkiego rodzaju odplamiaczy, ponieważ na dobre zniszczymy skórę i będziemy musieli ukryć mankament poduszkami.

Nakłaniamy Cię do zajrzenia do następnego wpisu na podobny temat - w nim wyszukasz ważne wiadomości. Więc idź do serwisu projektowanie stron internetowych kielce i ciesz się nimi.

Gorzej, jeżeli plama mieście się pośrodku kanapy – wtedy nic nie pomoże, poza nakryciem, które jednak nie zawsze przystaje do wystroju wnętrza i charakteru samej wersalki. Skóra jest niezwykle delikatnym materiałem i najlepiej jest skorzystać z wody albo wody z mydłem.


Więcej artykułów

Laptopy firmy Samsung

Laptop Samsung
Dodane przez: Samsung
Podpatrzone na: Samsung
Jednym z największych firm jeśli chodzi o elektronikę użytkową jest firma Samsung. Ten koreański producent w ciągu kilkudziesięciu lat stał się jedną z największych firm z tej branży, a urządzenia Samsunga biją rekordy sprzedaży.

meble skórzane
Dodane przez: Sebastiaan ter Burg
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jednak nie tylko przed zabrudzeniami musimy chronić gustowne meble skórzane. Ważne jest częste jej nawilżanie, np. kremem stearynowym, który zapobiegnie pękaniu skóry. Dobrze jest też postawić kanapę w ciemnym miejscu. Wystawienie mebla na bezpośrednie działanie słońca może sprawić, iż jego kolor wypłowieje, a zwykłe nawilżanie przestanie być skuteczne. Oprócz tego unikajmy miejsc obok kaloryferów. Korzystniejsze będzie towarzystwo chłodniejszej ściany. Nacierając skórę kremem nie zapominajmy, aby robić to subtelnie przy pomocy miękkiej szmatki (zobacz całość online. Dobrze również od czasu do czasu odkurzyć wersalkę odkurzaczem, jeżeli tylko mamy właściwą do tego szczotkę. Do tego najlepiej co 3 miesiące, należy zastosować specjalny preparat impregnujący, który przedłuża trwałość i świetnie konserwuje skórę.

Jeśli będziesz stosować się do opisanych sugestii, twoje meble będą zachwycać gości na każdej imprezie i nie będziesz mieć z nimi kłopotów. Trzeba o nie zadbać - przecież nie kosztują mało i nie zmieniamy ich co sezon, lecz raz na wiele lat.
2020/04/08, 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.