Najnowsze technologie ozdabiania różnych przedmiotów, jak dokładnie używa się hydgrografiki

Od jakiegoś czasu w wielu lakierniach zaczęła być stosowana pochodząca z Japonii technika nowoczesnego nanoszenia motywów, zwana też hydrografiką. Początkowo wykorzystywana była jedynie przez największe firmy z branż AGD, RTV i samochodowej, dla przeciętnych firm stała się dostępna dopiero od jakiegoś czasu i od razu zdobyła duże uznanie wśród licznych klientów. Generalnie hydrografia to proces nakładania różnych wzorów i motywów na najróżniejsze kształty.

Woda
Dodane przez: William Gray
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Proces taki wykonuje się w odpowiedniej kadzi, do jakiej trzeba wlać wodę w odpowiedniej temperaturze, optymalna jej wielkość wynosi pomiędzy 25 a 30 stopni. Niektóre odmiany wanien mają specjalny układ grzałek który służy do stałego utrzymywania prawidłowych warunków pracy. Ważną częścią jest także odpowiedni filtr który służy do czyszczenia powierzchni wody po wcześniejszych pracach, dzięki temu można robić elementy jeden po drugim, czyszcząc tylko wodę pomiędzy poszczególnymi cyklami.

Nowoczesne technologie zdobienia przedmiotów o różnych kształtach, w jaki sposób wykorzystuje się hydrografikę.
Sam proces nakładania będzie polegał na tym, że do wanny zanurza się element, na który będzie nanoszony wzór. Później na wodzie trzeba wyłożyć specjalną folię, przy wyciąganiu elementu z wody motyw który się znajduje na folii zostaje przyklejony do powierzchni elementu.

Jeśli sądzisz, że prezentowany tutaj post jest wartościowy oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a przeczytasz więcej informacji!

Przygotowanie go będzie polegać na tym, że jeśli jest to jedynie goły metal to będzie trzeba nanieść podkład, przy częściach już z lakierem trzeba je tylko wyczyścić i zmatowić. Przykłady realizacji na .

Po nałożeniu folii następnym etatem jest dokładne mycie elementu i pozbycie się nadmiarowej folii. Na sam koniec trzeba wszystko odpowiednio zabezpieczyć, w przeciwnym razie szybko uległaby ona starciu.

Aby zgłębić informacje na przedstawiany temat, to wcześniej poznaj inne dane na to zagadnienie - wszystkie materiały przeczytaj w serwisie (https://zabudowy-samochodowe.pl/uchwyt-do-przewozu-drabiny/).

Najczęściej stosuje się to tego jeszcze jedną warstwę z wytrzymałego lakieru w bezbarwnym kolorze, dzięki czemu całość będzie miała ogromną trwałość i wytrzymałość. Technologia ta w praktyce nie będzie miała żadnego ograniczenia jeśli chodzi o rodzaj wzorów, na folii można wykonać każdy motyw i nałożyć go później na obrabiany element (galeria).
2021/02/27, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.