Wiesz czym różni się chirurgia stomatologiczna od chirurgii szczękowej ?

Które z zabiegów chirurgicznych możemy przeprowadzić w gabinecie dentystycznym, a które wymagają sali operacyjnej oraz lekarza anestezjologa? Czy do chirurga stomatologa niezbędne jest skierowanie?

dentysta ursynów lecznica LUS
Dodane przez: Centrum Stomatologiczne Demed
Podpatrzone na: http://ursynow.centrumdemed.pl/
Chociaż chirurgia dentystyczna i szczękowa mają pewien zakres wspólny, niemniej jednak są to dwie osobne kompetencje zabiegowe. Chirurgia dentystyczna zajmuje się diagnozowaniem a także operacyjnym leczeniem patologii jedynie w obszarze jamy ustnej, chirurgia szczękowa zaś trudni się leczeniem operacyjnym schorzeń twarzy, jamy ustnej i układu kostnego w obszarze twarzowej strefy czaszki. Szczękowa chirurgia obejmuje znacznie większą liczbę rodzajów zabiegów.

Katowice - jaki dobry stomatolog?

Większa część osób kojarzy chirurgię dentystyczną ze skomplikowanymi ekstrakcjami bądź też dłutowaniem zębów. Tymczasem w ramach chirurgii stomatologicznej realizowane są także inne niewielkie zabiegi. Może to być na przykład nacięcie ropnia, wycięcie kaptura dziąsłowego, usuwanie torbieli zastoinowej, drobne zabiegi na gruczołach ślinowych, podcięcie wędzidełka u dzieciaczków (strona stomatologa dziecięcego). Zabiegi powyższe,stomatologa (zobacz implanty kraków)e nazwą mało inwazyjnych, są realizowane w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych bądź w gabinecie stomatologicznym.

Natomiast szczękowa chirurgia zajmuje się dużo poważniejszymi przypadkami. Pole działania chirurgii szczękowej jest dzisiaj bardzo szeroki. Wyodrębnić można w nim wiele działów, na przykład traumatologię czaszkowo-szczękowo-twarzową, która obejmuje urazowe uszkodzenia tkanek miękkich jak też złamania czy też zwichnięcia kości.

Zaawansowana stomatologia w Katowicach

Częścią chirurgii szczękowej jest również chirurgia onkologiczna, która - co warto podkreślić - zajmuje się nie wyłącznie usuwaniem guzów złośliwych oraz niezłośliwych, lecz obejmuje też zabiegi rekonstrukcyjne w zakresie twarzy. Częstokroć bowiem w wyniku zabiegów ratujących pacjentowi życie dochodzi do istotnej deformacji twarzy i do upośledzenia istotnych funkcji życiowych, przykładowo mówienia bądź też jedzenia.
Białe zęby, ale czy zdrowe?
Dodane przez: birdco.pl
Podpatrzone na: birdco.pl


Do chirurga stomatologa wymagane jest skierowanie. Skierowanie takie może wystawić każdy doktor - nie tylko stomatolog, lecz także lekarz rodzinny. Bez odpowiedniego skierowania mogą być przyjęci tylko chorzy w ostrych stanach zapalnych i pacjenci po wypadkach. Jak wyszukać wspomnianego specjalistę lekarza w swym mieście? Nic skomplikowanego, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: chirurg stomatolog (dentysta warszawa bielany) Katowice, bądź też stomatologia Katowice.
2019/09/06, 09:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.