Przezorny zawsze ubezpieczony

Zastanawiałeś się czasem jak dużo danych posiadasz i jakie byłyby konsekwencje ich utraty? Czy strata nie zakłóciłaby funkcjonowanie Twojego biznesu? Pamiętajmy, komputery, laptopy oraz inne urządzenia ulegają awariom. Możemy paść ofiarą złodzieja lub zwyczajnie zgubić urządzenia z ważnymi danymi. Czasami mają również miejsce momenty w których tracimy dane z powodu własnego błędu lub pomyłki innych osób. A wirusy komputerowe? Nierozmyślne upuszczenie komputera? Niestety powyższe wypadki zdarzają się często, a odzyskanie danych bywa drogie a czasami niewykonalne.


komputery
Dodane przez: Danny Choo
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Windows 8 oddaje w nasze ręce ulepszone narzędzie dzięki któremu możemy wykonać kopię zapasowych plików. Jeśli jednak po raz pierwszy raz mamy do czynienia z nowym oprogramowaniem Microsoftu, skorzystajmy z podpowiedzi internautów, którzy w sieci sugerują jak zrobić kopie zapasowe dla Windows. Wykonywanie kopii zapasowej w Windows 8 zostało dosyć w znacznym stopniu zmienione w porównaniu do poprzednich wersji systemu Microsoft. Na szczęście projekt poszedł w dobrą stronę i spotkał się z aprobatą.


Utworzenie kopii zapasowej nie powinno być przeprowadzane sporadycznie – backup plików Windows wskazane jest przeprowadzać co pewien czas, w celu by posiadać zachowaną kopię wszystkich plików, które bezustannie wchodzą w nasze posiadanie. Możemy znaleźć wiele programów – płatnych jak i tych za darmo, które powodują, że nawet laik komputerowy poradzi sobie z tym procesem. Z racji faktu, iż internet jest dziś powszechny jak nigdy, ciekawą ideą stała się możliwość przechowywania danych w tzw. chmurach, czyli na zewnętrznych serwerach, zamiast na dysku twardym.


backup danych
Dodane przez: Vernon Chan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Synchronizacja plików w chmurze daje nam dostęp do swoich danych w zasadzie z każdego miejsca na ziemi, co usprawnia naszą pracę.

Jeśli masz chęć poznać następne informacje na ten temat, zobacz ten link, a niewątpliwie on również będzie dla Ciebie wyjątkowy.

Warto zdać sobie sprawę, iż backup plikówodgrywa istotna rolę nie tylko w przedsiębiorstwach, ale życiu codziennym. Każdy z nas coraz częściej korzysta z komputera przechowując na nim zdjęcia z wakacji czy pracę magisterską. Naiwnością jest wierzyć, iż nasz komputer będzie zawsze bezpieczny.
2022/12/14, 08:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.