Najbardziej istotne części witryny sklepu internetowego

Współcześnie sklepy działające w sieci stały się normalnym elementem rzeczywistości. Coraz więcej osób bowiem aktualnie robi zakupy w tego typu sklepach, co pasuje do ogólnej tendencji do realizowania jak największej liczby spraw właśnie poprzez sieć. Wslutek tej tendencji konkurencja w branży sklepów internetowych również jest obecnie bardzo nasilona. Ciągle powstaje znaczna liczba zarówno sklepów z produktami z konkretnej branży, jak i tych bardziej wyspecjalizowanych.


sklep
Dodane przez: Emily Conwell
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Niezwykle ważnym elementem tych sklepów jest witryna, gdzie przedstawiają własną ofertę. Jest to bowiem czynnik z którym odbiorca bezpośrednio się styka i na podstawie którego ocenia poziom sklepu. Na każdej stronie ogromnie istotnym czynnikiem jest jej przejrzystość. Element ten jest zagwarantowany przykładowo na stronie sklepu zadowolenie.pl, gdzie nie ma niepotrzebnego nagromadzenia elementów, w których użytkownik czułby się zagubiony - szczegóły.


Kolor tła i czytelność

Do tej pory przeprowadzono bardzo dużo badań nad czytelnością stron internetowych. Zasadniczy wniosek z tych badań mówił o tym, że najłatwiej czyta się tekst w kolorze czarnym umieszczony na jasnym tle. Oczywiście biały tekst na czarnym tle także jest czytelny, jednak u odbiorcy wywołuje to szybkie zmęczenie oczu. Dlatego duże sklepy najczęściej stosują to zdrowsze rozwiązanie. Przykładem jest internetowa apteka apteka-sawa.pl, gdzie tło przechodzi od białego do jasnej szarości. Oczywiście branża niektórych sklepów sugeruje zastosowanie wielobarwnych elementów na stronie.

Czujesz chęć na nowe ciekawe posty? Nie ociągaj się! Przygotowaliśmy ich dla Ciebie sporo. Zatem kliknij po więcej i ciesz się świeżymi wątkami.

Przykładem
sklep
Dodane przez: jason wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
właściwego wyjścia z sytuacji może być sklep internetowy Smyk, który teksty na stronie smyk.com umieszcza na biał - ciekawe produkty na smyk.com.


Wyszukiwanie informacji

Niezwykle istotny jest również warunek łatwości poruszania się na danej stronie. Chodzi o to, by użytkownik mógł poruszać się po niej z dużą swobodą i nie błądził. Pozwalają na to różnego rodzaju wyszukiwarki umieszczone na stronach. Przykładowo witryna opomarket.pl udostępnia wiele pasków wyszukiwania po to, by klienci mogli odszukać ogumienie stuprocentowo odpowiadające ich potrzebom. Wyszukiwać można natomiast w oparciu o różne kryteria, takie jak na przykład marka użytkowanego auta.
2022/01/26, 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.