Co to jest druk 3D oraz jak działa

Druk 3D już dawno przeszedł drogę z hipotezy w realność, natomiast na przestrzeni ostatnich lat drukarki 3D stały się dużo tańsze a także w wyższym stopniu przystępne. Eksperci prognozują, iż w najbliższych latach wydruki 3D będą powszechnie obecne w naszych domach oraz będziemy korzystać ich co dnia podobnie jak z ekspresów do kawy.
3d
Dodane przez: Philippe Put
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Współcześnie wydruki 3D wykorzystywane są do wytwórczości bardzo szerokiego zakresu rzeczy, zacząwszy od prototypów elementów do maszyn w branżach przemysłowych bądź motoryzacyjnych, poprzez druk implantów w chirurgii, a skończywszy na całym szeregu przedmiotów codziennego użycia, zabawek. Czym są tak naprawdę wydruki 3D, czy są nam konieczne oraz czy faktycznie za parę lat każdy z nas będzie z nich korzystał? Drukarka 3D nie skonstruuje przedmiotu na żądanie w taki sposób jak to ukazano na przykład w "Star Treku". Drukarki 3D drukują projekt wypuszczony z laptopa, stosując takie materiały jak plastik, ceramikę lub metal (materiałów do druku stale przybywa). Druk obiektu polega na tworzeniu a także nakładaniu warstwy materiału o wyznaczonej grubości na stoliku drukarki, a gdy warstewka będzie wydrukowana, nakładaniu kolejnej. Jednak drukarka 3D nie będzie w stanie wydrukować nawet prostych urządzeń składających się z wielu rodzajów materiałów.

Podobała Ci się nasza informacja ze strony (https://www.tuv.com/poland/pl/testy-i-badania-konsumenckie-i-por%C3%B3wnawcze.html)? Jest nam szalenie miło. Jednocześnie pragniemy nakłonić Cię do lektury następnego wpisu o zbliżonym temacie.

Pomimo całej swej prostoty, nie skonstruujemy w mieszkaniu za pomocą drukarki 3D funkcjonalne szczoteczki do zębów. Jednak z drugiej strony, drukarki 3D odnajdą się z pomyślnością wszędzie tam gdzie będzie konieczna personalizacja, wyjątkowość projektu bądź niewielka liczba wyrobów.

Czy omawiany temat bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź dalej oraz zobacz informacje, w które bogaty jest inny serwis.

Można będzie uruchomić zupełnie nowy rodzaj usług w formie produkcji obiektów na zamówienie.


Więcej artykułów

Utylizacja śmieci - dbaj o środowisko

Jeżeli chodzi o skup tonerów Wrocław także wyraźnie wyróżnia się na tle innych, większych miast polskich. Oferta, mimo że jest stała, uzupełniana jest bez przerwy o różnego typu nowości, jeżeli pod uwagę weźmie się tonery oraz tusze do drukarek.

Bryła 3D
Dodane przez: fdecomite
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Branżą, jaka skorzysta silnie na wdrożeniu nowej technologii jest branża medyczna. Dzięki opcji tworzenia unikalnych, pojedynczych obiektów, to co dawniej było niemożliwe do wykonania ze względów kosztowych, jest dzisiaj w zasięgu ręki. Prócz tego, profesjonalne drukarki 3D ( na drukarki3d.pl) stosowane są do istotnie dużych projektów: poczynając od interesujących wizualnie wnętrz, poprzez niesławny pistolet "Liberator", zaś skończywszy na druku budynków mieszkalnych. Warto również wspomnieć o pierwszych próbach drukowania pokarmów: druku z czekolady.
2019/05/01, 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.