Bezpieczeństwo informatyczne w firmach, czyli jakimi sposobami zagwarantować nieprzerwane działanie infrastruktury IT

Obecnie niewiele firm poradzić sobie może bez komputerów. Nawet przy niewielkich, kilkuosobowych firmach większość pracowników ma jakieś laptopy czy komputery, na jakich realizuje swój zakres obowiązków. W firmach większych urządzeń jest znacznie więcej, poza tym mogą się pojawić urządzenia do sieci, czy serwery na używane oprogramowanie.

praca przy komputerze
Dodane przez: Intel Free Press
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Im urządzeń będzie więcej, tym więcej może się z nimi pojawić problemów, z tego też powodu we wszystkich przypadkach bardzo ważne jest takie rozplanowanie infrastruktury, aby funkcjonowała szybko, wydajnie i co najważniejsze bezpiecznie. W przypadku komputerów i laptopów podstawową sprawą jest bezpieczeństwo (link do artykułu).

Trzeba wgrywać jedynie legalne, oryginalne programy, zapomnieć również nie można o programach antywirusowych i systematycznych aktualizacjach.

Opisany zagadnienie opisaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się tekst. Daj nam znać - przejdź do strony lapp katalog .

Powinno się również zapewnić użytkownikom regularne kopie bezpieczeństwa. W przypadku paru pracowników może to być zwyczajnie kopiowanie ważnych danych na dysk zewnętrzny, w dużych warto zautomatyzować pracę korzystając ze specjalnego oprogramowania do archiwizacji.

oprogramowanie
Dodane przez: Billie Ward
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W wielu firmach niezwykle ważne jest zagwarantowanie ciągłego funkcjonowania sieci i serwerów, szczególnie w większych firmach odgrywa to istotną rolę. Straty spowodowane awarią informatycznej infrastruktury mogą sięgać setek tysięcy złotych, tak więc należy zainwestować nieco więcej w dobry sprzęt i zapewnić tym sobie samym ciągłość działania całości. Najważniejsze są tu markowe urządzenia - po pierwsze mają one dużo lepszą jakość, a oprócz tego w sytuacjach kryzysowych liczyć będzie można na profesjonalną pomoc serwisu.

W szczególności dotyczy to serwerów, na jakich pracują istotne dla firmy programy, wybierając tego typu urządzenie warto pomyśleć o powieleniu najbardziej narażonych na uszkodzenia podzespołów (ceneolokalnie). Dobrą praktyką jest także posiadanie zapasowej maszyny, na jakiej znajdują się świeże zrzuty danych, przy awarii jednego komputera da się w takim przypadku sprawnie przesiąść się na dodatkowy i kontynuować pracę.
2020/05/16, 08:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.