Wyjątkowo tanie spanie – czyli jak objechać świati nie zrujnować portfela?

Na całym świecie jest wiele miejsc, które warto zwiedzić i gdzie można zapomnieć o codzienności. Wycieczki najczęściej wiążą się z opłatami za noclegi, jedzenie i wszelkiego rodzaju przemieszczanie się. Czy można wyjechać na wakacje i za noclegi nie zapłacić ani grosza? Oczywiście, że można. A jak tego dokonać? Na to pytanie odpowiada jedno krótkie, angielskie słowo: couchsurfing.

Portale internetowe zrzeszają ludzi z całego globu, którzy udostępnią swoje domy albo pokoje osobom, które zwiedzają świat i zamiast spać w hotelach, hostelach lub pensjonatach, chcą zasmakować nieco przygody i spać w domu nieznanych sobie wcześniej osób.

Więcej artykułów

Jak efektywnie szukać kwater w wakacyjnych miesiącach w naszym kraju

Nad morzem
Dodane przez: Cha già José
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wyjeżdżając na wakacje, jeżeli się wszystko planuje samemu a nie z biurem podróży, należy zadbać o odpowiednie noclegi. Latem najbardziej popularnymi miejscami na spędzenie wolnego czasu są głównie miasta na Wybrzeżu Bałtyckim i na Mazurach. W upalne, pełne słońca dni w wielu takich miejscach ciężko trafić na wolne miejsce na plaży, panują tam też doskonałe warunki na uprawianie wodnych sportów.


Couchsurfing to właśnie goszczenie kogoś obcego we własnym domu. Ten typ turystyki nadaje się na podróżowanie samotnych, z partnerem albo całą rodziną – jeżeli tylko osoba, która oferuje nam nocleg, zgadza się na to.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo interesujący artykuł, więc nie zwlekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://www.coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/MIRAGE_AQUA_PARK/11323/40-4651-24FF.html), a z pewnością znajdziesz ciekawe informacje na omawiany temat.

Jak poszukać wspomnianych możliwości? Sposobów jest wiele – albo znaleźć nocleg w mieście, w którym chcemy się zatrzymać, albo wybrać państwo, które chcemy odwiedzić na przykład Portugalię, a w niej jakąś przyjemną miejscowość, w której ktoś będzie chciał nas przenocować w terminie, który sobie wybraliśmy. Można wybrać jeszcze inną opcję – wytypować na początku termin wyjazdu a potem znaleźć osobę, która w tym czasie mogłaby nas przenocować. Wcześniej warto korespondwać przez jakiś czas lub zgadać się na skype z osobą, która będzie nas przyjmować lub którą my będziemy przyjmować u siebie, żeby nieco się rozeznać, czy się polubimy. Warto również wypytać o kilka rzeczy powiązanych z naszym pobytem, np. ułatwiających pakowanie, planowanie wydatków czy spędzanie wolnego czasu i atrakcje turystyczne. Osoba znająca od małego swoje miasto, okolicę i swój kraj, na pewno podpowie więcej ciekawych rzeczy niż niejeden zawodowy przewodnik.

A co otrzymamy w zamian? Wpisanie się do bazy couchsurferów i umożliwianie nocowania w naszym domu. Oryginalne znajomości, które z czasem mogą przerodzić się w przyjaźnie na całe życie. Podszkolenie języków obcych, poznanie odmiennych kultur, innej kuchni i miejsc oczami tubylców. Drobne przysługi jako formy odwdzięczenia się za gościnę również są mile widziane. I – być może – zyskamy punkt, do którego wrócimy za jakiś czas na kolejny urlop a gospodarz przyjedzie w nasze strony z rewizytą?
2022/04/02, 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.