Wentylacja grawitacyjna – poznaj jej plusy, jeżeli właśnie budujesz własny dom i poszukujesz właściwych dla siebie rozwiązań

Budowa swojego domu to nie lada wyzwanie. Trzeba myśleć o wielu kwestiach, pamiętać o zezwoleniach, kupować materiały oraz opracowywać projekty. Jest z tym wiele pracy, ale pierwsza noc po przeprowadzce jest jedną z najszczęśliwszych w życiu. Choć byśmy musieli spać na materacu, to będziemy w swoim własnym domu, a to gwarantuje nadzwyczajne poczucie radości.
Jednym z istotnych zagadnień, z jakimi trzeba się mierzyć jeszcze na etapie budowy, jest montaż wentylacji (zapoznaj się z ofertą ). Jednym z jej rodzajów jest wentylacja grawitacyjna i dobrze poznać jej atuty, nim podejmiemy decyzję o jej zakładaniu.


Więcej artykułów

Przed inwestycją. Geodeta i geolog zakres działań

Geodezja
Dodane przez: Elvert Barnes
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przed pracami budowlanymi, wszystkich inwestorów czeka przygotowanie terenu pod wykonanie nowego obiektu. Jak przebiegają prace terenów pod zabudowę oraz na jakim etapie można zarządzić takie działania?


wentylator
Dodane przez: Klimatop
Podpatrzone na: www.klimatop.pl
Nade wszystko wentylację grawitacyjną można również nazywać wentylacją naturalną, ponieważ wykorzystuje naturalne zjawisko tworzenia się ciągu powietrza poprzez różnicę jego gęstości wewnątrz oraz na zewnątrz. Nazywa się to efektem kominowym i potrzebuje założenia kominów z kanałami wentylacyjnymi, które wyprowadzone są ponad dach. Taki sposób wentylacji (złap okazje na montaż wentylacji warszawa) ma wiele walorów, a jednym z najistotniejszych oraz bezsprzecznych przymiotów jest jej bezgłośność. To wentylacja naturalna, zatem nie potrzebuje żadnych mechanizmów, a więc poza brakiem jakichkolwiek hałasów nie ma konieczności zasilania, co zwalnia nas z pobocznych kosztów. To niewątpliwie miła dla nas informacja, którą będziemy mieć na względzie podejmując końcową decyzję. Należy poza tym zaznaczyć, iż montaż takiej wentylacji nie pochłonie wielu pieniędzy. Wystarczy we właściwy sposób stworzyć projekt, gdyż kanały wentylacyjne powinny być umieszczone w jednym albo w dwóch kominach.
Wówczas będzie to naprawdę niezbyt drogie rozwiązanie, które przyniesie nam wiele korzyści. Warto zasugerować osobie, którą opracowuje dla nas projekt, iż mamy w planach wentylację grawitacyjną, a na pewno to będzie mieć na uwadze.


kratka wentylacyjna
Dodane przez: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Podpatrzone na: Zehnder Polska Sp. z o.o.
Nieprawidłowo wentylowane domy mogą być przyczyną wielu dolegliwości jej mieszańców, m.in. pieczenia oczu, bóli głowy lub kłopotów z koncentracją, więc dobrze jest zatroszczyć się o stosowną wentylację pomieszczeń. Wentylacja grawitacyjna to jeden z rodzajów wentylacji, nad jakim warto się zastanowić, jeśli chcemy również zabezpieczyć ściany przed pleśnią i cieszyć się czystym powietrzem nie tylko od święta.
2019/07/03, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.