Wagosuszarki elektroniczne

Wagosuszarki to urządzenia niezastąpione w laboratorium, dziale kontroli jakości oraz na dziale produkcyjnym. Badanie zawartości wilgoci w wytwarzanych produktach to jeden z najistotniejszych parametrów jakości. To zawartość wody w produkcie sprawia, że dany wyrób posiada odpowiednią konsystencję, właściwy termin przydatności do spożycia czy odpowiednie parametry fizykochemiczne.


Wagosuszarki
wagosuszarka
Podpatrzone na: wagi-elektroniczne.pl

Określanie wilgotności w produktach metodą suszarkową jest najlepszą metodą kontroli, cechuje się jednak bardzo długim czasem suszenia, co jednocześnie wydłuża uzyskiwanie wyniku bieżącej produkcji. Dzięki wykorzystaniu wagosuszarki w ofercie do określania wilgotności otrzymujemy w znacznie krótszym czasie porównywalny wynik z metodą suszarkową.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, to odwiedź ten link a tam oczekują na Ciebie wiadomości godne zainteresowania. Zobacz je - będziesz niesamowicie zadowolony!

Wykorzystując wagoszuszarkę często skracamy czas pomiaru zawartości wody z kilku godzin do zaledwie kilkunastu minut. Należy jednak pamiętać, że to właśnie metoda suszarkowa pomiaru wilgotności jest formą odniesienia. Na wagosuszarce możemy wyznaczyć zawartość wody w zasadzie w każdym produkcie. Właściwie dopasowane parametry wagosuszarki tj. np. modu pracy i wcześniejszego przygotowania wagosuszarki do pracy, pozwalają określać wilgotność produktów spożywczych np. wilgotność herbaty i wielu innych oraz produktów chemii gospodarstwa domowego, a nawet wilgotność ściółki leśnej.

Wagosuszarki ze względu na rozdzielczość dzielimy na 3 poziomy: wagosuszarki poziom profesjonalny przeznaczony jest dla odbiorców, którzy oczekują krótkiego czasu próbkowania oraz produktów o niskiej zawartości wilgoci przy jednoczesnej temperaturze próbkowania nawet 200°C. Profesjonalne wago suszarki na ekranie prezentują wykres - krzywa suszenia. Wagosuszarki poziom standardowy ciągle oferują dobrą jakość, jednak dostępny zakres temperatury jest mniejszy i mamy do dyspozycji mniejszą ilość modów pracy. Wagosuszarki poziom podstawowy to najlepsze rozwiązanie do zastosowania technologicznego – błyskawicznego szacowania wilgotności w warunkach produkcyjnych (zobacz tutaj). Niewysoka cena i prosta obsługa to podstawowe zalety wagosuszarki poziom podstawowy. Istotnym parametrem wago suszarki jest temperatura komory grzewczej, niezwykle pomocnym jest np. zewnętrzny termometr do wagosuszarki. Wagosuszarka powinna posiadać ponadto szalki jednorazowe – aluminiowe tacki do nakładania próbki. W przypadku substancji o konsystencji ziół szalkę jednorazową można stosować wielokrotnie, przy części substancji tacka nadaję się do użycia tylko jeden raz. Na rynku można zakupić szalki do wagosuszarki wielorazowego użytku.

Nie czekaj - czytaj informacje o wątku, który tutaj omówiliśmy. Sporo detali wyszukasz w tekście dołączonym pod poniższym linkiem.

Do szacowania zawartości wody w cieczach wykorzystuje się filtry z włókna szklanego do wago suszarki. Wagosuszarki to tylko jedna z propozycji, jeśli chodzi o wagi elektroniczne.
Podpatrzone na: Wagi-elektroniczne.pl
2020/05/08, 08:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.