W jaki sposób poradzić sobie z chorobami na tle psychicznym i emocjonalnym?

Niestety, ale względnie wiele osób w aktualnych czasach jest zmuszonych do zmagania się z różnymi schorzeniami na tle psychicznym. Jeszcze paręnaście lat temu był to raczej temat tabu. Wyraźna większość ludzi wstydziła się tego rodzaju dolegliwości i na ogół je bagatelizowała. Aktualnie, w o wiele większym stopniu społeczeństwo rozumie, że przecież nie jest to nic wstydliwego i choroby czy zaburzenia psychiczne winny być postrzegane w ten sam sposób co dolegliwości fizyczne. Ale z drugiej strony, wciąż wiele osób ma w tym kierunku schematyczne, przesądne myślenie, które należałoby jak najszybciej zmienić.Rzecz jasna można wyróżnić takie jednostki chorobowe, jakie pojawiają się dość często w obecnych czasach.
psycholog
Dodane przez: Mike Renlund
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Po pierwsze, są to przeróżnego rodzaju fobie, typu strach przed niewielkimi przestrzeniami czy np. pająkami. Są to oczywiście niegroźne jednostki chorobowe, gdyż wystarczy tylko unikać miejsc czy rzeczy, jakich się boimy np. niedużych przestrzeni. Czym innym są tego typu dolegliwości, jak chociażby zaburzenia obsesyjno kompulsywne, które dotykają zaskakująco wiele osób i to bez względu na ich wiek, czy status społeczny.


Mogą one przejawiać się w dwojaki sposób.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to bez wahania przeczytaj też to użyteczne opracowanie (https://naszeden.pl/kasza-jaglana-bio_bioeden). Po prostu kliknij ten link a na pewno się nie zawiedziesz!

Po pierwsze, mogą to być myśli (obsesje), jakim trudno się oprzeć, bądź „rytuały”, których z określonych przyczyn musimy dokonywać. Znamiennym faktem dotyczącym tego rodzaju zaburzeń jest to, że dla osoby, która się z tym boryka, wspomniane rytuały czy obsesje są niechciane. Pacjent wręcz się ich wstydzi, co może stanowić duży problem w życiu codziennym. OCD może rzutować na rozmaite aspekty psychiki człowieka, np. na pewność siebie.

Jeśli czujemy, że musimy uporać się w życiu codziennym z tego typu dolegliwościami, to natychmiast winniśmy udać się do właściwego specjalisty, który pomoże nam w zastosowaniu odpowiedniej terapii. Na szczęście, w każdym większym mieście znajdziemy fachowców, którzy się tym zajmują w życiu zawodowym. Mogą to być państwowe placówki podlegające służbie zdrowia, ale także prywatne gabinety. Wszystko zależy od naszych indywidualnych zapotrzebowań.
2021/09/23, 08:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.