Tablety i smartfony czyli jak wygląda obecnie rynek rozrywki mobilnej na świecie.

Od paru lat na rynku mobilnej rozrywki niepodzielnie królują urządzenia wyposażone w ekrany dotykowe, czyli tablety i smartfony. Mimo że mają one podobne funkcjonalności i sposób działania, to jednak będzie je odróżniać parę istotnych szczegółów. Przede wszystkim przy pomocy smartfonów można dzwonić, tablety takiej funkcjonalności nie mają, choć spora ich grupa pozwala na włożenie karty SIM do korzystania z internetu.
praca z tabletem
Dodane przez: Pic Basement
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Drugą istotną różnicą są wymiary urządzeń, smartfony przeważnie się kończą na wielkości niewiele ponad pięć cali, a ich większym rodzeństwem są właśnie tablety (przykłady tutaj: tablety typy overmax na stronie Przeciętny tablet pc ma między siedem a dziesięć cali, najczęściej sprzedawane są właśnie podane wyżej rozmiary, chociaż coraz liczniejsza grupa wytwórców eksperymentuje z innymi wielkościami. Cechą charakterystyczną wszystkich tabletów i smartfonów jest dotykowy ekran, więc do prawidłowego działania nie będą potrzebować klawiatury. Rzecz jasna dla wygody użytkowania nie ma żadnego problemu żeby ją podpiąć, niektóre urządzenia przykładowo takie jak wybrane wersje firmy Overmax posiadają już klawiaturę w oferowanym w zestawie.

używanie urządzeń mobilnych
Dodane przez: César
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak większość elektronicznych sprzętów także smartfony i tablety do swojej pracy wymagają operacyjnego systemu. Obecnie liczą się tak naprawdę trzy z nich, dwa są bardzo mocno z przodu a ostatni chciałby je dogonić. W Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością cieszą się urządzenia firmy Apple, wyposażono je w autorski system tej firmy. Z kolei reszta producentów stosuje przeważnie system Android, co najwyżej ze jakimiś dodatkami albo modyfikacjami. Stosują go zarówno najwięksi producenci sprzętu jak również niewielkie firmy chcące zaistnieć na rynku - i tak przykładowo pierwszy z brzegu tablet sony, asus czy lenovo z pewnością będzie działał na androidzie.


Więcej artykułów

Zakupy online – znakomity sposób na szybkie zakupy zasadniczo każdej możliwej rzeczy.

Wymiana opon
Dodane przez: iStock
Podpatrzone na: iStock
Postęp gospodarczy, ekonomiczny i technologiczny przyczynił się do rozkwitu wielu branż, które posiadają znaczący wpływ na życie człowieka. Szczególnie uległy one usprawnieniu i udoskonaleniu, dzięki czemu bardzo dużo zadań wykonywanych przez obywatela zarówno w domu jak i w pracy stały się bardziej skuteczne i efektywne.

Dogonić czołówkę próbuje Microsoft promując swój system w wersji mobilnej. Dużą zaletą takich rozwiązań jest fakt, że tablet z windows 8 będzie pozwalał na wykonanie większości rzeczy, jakie można robić na normalnych komputerach, lecz klienci niezbyt chętnie kupują takie urządzenia. Sprawdź to: rozwinięcie tematu.
2020/02/08, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.