Rzeczoznawca majątkowy jako podmiot uprawomocniony do wyceniania wartości nieruchomości

Procedura szacowania majątku jest złożona i nastręcza poświęcenia należytego okresu zarówno na analizę obiektu wyceny, jak i analizę rynku nieruchomości.
Konieczne jest również poniesienie wydatków połączonych z pozyskaniem niezbędnej dokumentacji i dostępem do właściwych wykazów. Dokładnie przygotowane opracowanie ułatwi zarówno podjęcie decyzji inwestycyjnych, jak i sprawne zdobycie kredytu bankowego, czy udowodnienie swoich racji w postępowaniu Sądowym.


zniszczony dukument
Dodane przez: rosmary
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Rzeczoznawca majątkowy Bielsko-Biała dokonuje wyceny nieruchomości poprzez podejście komparatywne, dochodowe, kosztowe (www.efematic.pl/), również mieszane (szukaj na Najczęstszą strategią jest podejście porównawcze, prawdopodobne do zastosowania, kiedy znamy ceny lokali podobnych do lokali wycenianych. Rzeczoznawca majątkowy jest zobowiązany do czynienia działań zgodnie z wytycznymi wypływającymi z przepisów prawa i standardami zawodowymi, ze szczególną sumiennością stosowną dla zawodowego charakteru tych działań, również z regułami etyki zawodowej, kierując się regułą obiektywizmu w ocenie nieruchomości.


specjalista zna się na rzeczy, a owe rzeczy to przede wszystkim nieruchomości. Interdyscyplinarny zasięg jego pracy, niezbędność posiadania dużych umiejętności i ponoszenia szerokiej odpowiedzialności za działania zawodowe, oraz status zawodu zaufania publicznego sprawiają, że jest to zawód licencjonowany.
Finalnie opinie rzeczoznawcy majątkowego są w wielu sprawach obowiązujące. Rzeczoznawca majątkowy jest jedynym podmiotem upoważnionym do szacowania cen nieruchomości i pokazywania orzeczeń o niej w formie operatów szacunkowych.
2021/09/13, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.