Porządkujemy dom poremontowo - co zrobić z gruzem

Frajdę z zakończonego remontu przesłania ci wizja wielotygodniowych porządków? Należyty plan spowoduje, iż uporasz się z owym zadaniem dużo szybciej.

Do usunięcia zwałów pyłu, resztek farby a także innych zabrudzeń w świeżo wyremontowanym budynku przyda się nie jedynie determinacja i wiele sił, ale też gama preparatów do mycia. O ile nie napotkamy sytuacji szczególnych wymagających sięgnięcia po wyspecjalizowane środki, doskonale poradzą sobie środki szorujące z drogerii. Wyekwipujmy się w ściereczki z mikrofibry, gąbeczki i czyściki, środki dezynfekujące do mycia posadzki, płyny uniwersalne do rozmaitych nawierzchni, środki do mycia łazienki, spraye do szyb i ręczniki papierowe. Przydadzą się również rękawice, mocne wory na śmieci z wiązaniem oraz szmatki do kurzu.

Więcej artykułów

Profesjonalna firma sprzątająca, jak ją odnaleźć?

sprzątanie
Dodane przez: Craig Dietrich
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Prowadzenie firmy to profity, lecz także wydatki - to oczywistość. Niektóre wydatki można bezproblemowo zignorować, bo i tak nie są niezbędne. Jednakowoż sprzątanie nie jest mało istotne. Rzeczywistość jest taka, że jeżeli na poważnie podchodzimy do biznesu, sprzątanie przenigdy nie będzie przez nas deprecjonowane. W bardzo dużym uproszczeniu - w jaki sposób podejść do kwestii szukania firmy zajmującej się sprzątaniem? Na co w szczególności zwracać większą uwagę, a co ogólnie nie powinno zaprzątać naszego umysłu?


Od góry ku dołowi. Ta uniwersalna dewiza pomoże nam wygrać z krążącym w powietrzu pyłem, który osiada na nawierzchniach położonych niżej. Wynosimy kawałki gruzu, zamiatamy kurz, a potem czyścimy z pyłu stropy – o ile nie są pomalowane farbą wodoodporną, nie polerujemy ich, tylko przecieramy parokrotnie wilgotną szmatką z mikrofibry. Jednakowo czynimy ze ścianami. Przedtem zabezpieczamy sobie odbiór odpadów przez wpisanie w przeglądarkę frazy: odbiór odpadów albo wywóz śmieci Wrocław (usługi
zobacz
Rekomenduję ścierki z dużymi pętelkami. Leciutko taką ścierkę moczymy, przecieramy nią niewielką nawierzchnię ściany i przepłukujemy w letniej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu, np. mydła szarego. Wodę najlepiej zmieniać parokrotnie, żeby nie wcierać w polerowane powierzchnie wilgotnego pyłu a także kurzu. Tą metodą doskonale wyczyścimy każdą znaczną nawierzchnię w domu. Podczas całościowego porządkowania warto mieć rozłożone na podłodze folie lub gazety: mniej zabrudzone posadzki to mniej czyszczenia na sam koniec.

Mimo zabezpieczenia mieszkania folią kurz pokrył każdą dostępną powierzchnię? Najlepszą metodą walki z nim jest likwidacja wpierw na sucho, następnie na mokro. Posadzkę zamiatamy, później będziemy ją myć mopem z użyciem preparatów myjących tak długo, aż woda w wiadrze będzie czysta. Drobne obiekty pokryte pyłem, jak figurki, kosmetyki, produkty spożywcze w butelkach lub słoiczkach – po prostu myjemy wodą z dodatkiem płynu do zmywania.
2022/11/29, 08:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.