Podstawowe informacje o systemach Business Intelligence, jakie są jego możliwości w analizowaniu bardzo dużej ilości danych.

Współczesne narzędzia do prowadzenia firmy dają ogromną ilość informacji, które stanowią świetny materiał do tego, aby je w jakiś sposób przetwarzać i podejmować na ich podstawie decyzje. Obecnie w większości dużych firm funkcjonują jakieś programy ERP, w jakich na bieżąco rejestruje się wszystkie operacje gospodarcze, umożliwiają one także mnóstwo zestawień i analiz.

Oprogramowanie BI
Dodane przez: Piotr Drabik
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Lecz coraz częściej kadrze zarządzającej takie analizy już nie wystarczają, bo nie da się ich wykonywać w różnych przekrojach. Z tego też powodu w pewnym momencie przetwarzanie informacji poszło o krok do przodu i zaczęły się pojawiać narzędzia business intelligence i discovery, których główną rolą było dostarczenie odpowiednio dużo informacji danym osobom.

Nie zapominaj, że jesteśmy tam. Oczekujemy na Ciebie z nowymi wpisami, które są niebywale zajmujące. Sądzimy, że namówimy Cię do kliknięcia w poniższy link.

W przeciwieństwie do typowych pakietów ERP systemy BI zasilane są danymi nie na bieżąco, jak w systemach ERP.

Przed ich importem wszystkie informacje są obrabiane, uzupełniane oraz modyfikowane, tak aby miały one wymaganą przez system BI formę. Dzięki temu informacje tego typu da się później niezwykle skutecznie i wydajnie analizować. Dzisiaj na rynku działa spora ilość firm, które dostarczają niezwykle wydajne oprogramowanie z rodziny BI. Konkurencja na tym polu rośnie bardzo szybko, ale też coraz większe jest zainteresowanie takimi narzędziami analitycznymi.

Dużym i średnim przedsiębiorstwom już dawno nie wystarczają dane z tradycyjnych systemów ERP, a ostatnio do tego grona dochodzą także małe, rozwijające się dynamicznie, jakie będą potrzebować jak najwięcej wiedzieć podczas podejmowania decyzji.

Jeżeli chcesz wyszukać artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj spektrometria mas i przejrzyj pozostałe informacje odnośnie przedstawianego zagadnienia.

Wśród firm oferujących nowoczesne systemy BI na pewno należy wymienić Qlik, rozpoczynała ona działalność w roku 1993 od kilku osób, żeby dwie dekady lat później obsługiwać największe firmy z całego świata. Do najczęściej używanych narzędzi tej firmy należy system do raportowania QlikViev, dający całkowicie odmienne metody prezentacji informacji od tradycyjnie stosowanych prezentacji, a jednocześnie pozwalający na operowanie na bardzo dużej liczbie danych w czasie rzeczywistym.
2021/09/10, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.