Opóźniony odlot: odszkodowanie, kompensata lotnicze

Coraz to więcej osób korzysta z transportu powietrznego. Jest to bowiem nader prędki sposób transportu na większych odległościach. Niestety, tak jak w różnych środkach przewozu, tu również zdarzają się opóźnione, albo odwołane loty.


Zgodnie z prawem unijnym, pasażerowie mają prawo (zobacz ochrona wizerunku) do osiągnięcia od spedytora lotniczego odszkodowania lotnicze, gdy ich lot z winy linii lotniczej, pozostał opóźniony powyżej 3h, odwołany, albo kiedy odmówiono nam przyjęcia na pokład z powodu sprzedaży większej liczby biletów aniżeli dostępnych miejsc na pokładzie samolotu. Nakaz ten, obowiązuje w każdych państwach członkowskich UE, a zatem też w Polsce.
lądowanie samolotu nocą
Dodane przez: Ge.Ne
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Odszkodowania lotnicze nie będą nam przysługiwać, gdy spóźnienie, lub unieważnienie lotu nie zaistniało z winy przewoźnika tylko różnych, zewnętrznych powodów. Przykładem takich wydarzeń może być np. strajk personelu naziemnego lotniska, nagłe i drastyczne załamanie aury na trasie organizowanego lotu czy też zmiana trasy lotu ze względu na powstałe nieoczekiwanie wydarzenie. Dla przepisów rozporządzenia nie ma żadnego znaczenia, czy jedziemy linią rejsową standardową, nisko budżetową, czy być może był to urlopowy przelot charterowy. Rozporządzenie jest w owym obrębie homologiczne dla jakiegokolwiek rodzaju lotu.

Jeżeli znajdujące się tutaj wiadomości są według Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, ponieważ w danym serwisie również przeczytasz coś interesującego!


Wielkość zadośćuczynienia o jakie możemy się ubiegać mieści się w granicach od 125 do 600 euro na osobę.Skontaktuj się ze specjalistą skylegal O tym jak znaczne przypada nam odszkodowanie za opóźniony lot decyduje parę elementów. Przede wszystkim odległość którą mieliśmy odbyć w czasie zamierzanego lotu. Im jest ona większa, tym wyższa jest kwota kompensaty. O zadośćuczynienie za lot, który był spóźniony możemy ubiegać się w ciągu 2 lat od dnia kiedy przewoźnik miał wypełnić, bądź przeprowadził kiepską usługę.


W stosunku od długości planowanego lotu, także zwłoki możemy również mieć prawo do napojów, pokarmów, komunikacji, a w razie konieczności również do noclegu. Jeśli przewoźnik zaproponował nam alternatywny lot w pokrewnym terminie, kwota zadośćuczynienia może zostać pomniejszona o 50 proc. Przebieg uzyskiwania zadośćuczynienia jest stosunkowo łatwy. Dowiedz się więcej na
2020/03/25, 14:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.