Oglądać seriale z lektorem czy bez? Zobacz, jakie są wady i plusy obu rozwiązań!

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieograniczone możliwości dostępności do różnego rodzaju filmów lub seriali właściwie z całego świata - to bez wątpienia znacząco poszerza horyzonty, nadto powoduje, iż możemy w zaciszu własnego domu poznawać historię innych krajów.




O ile zazwyczaj w kinie oglądamy wersje filmów z lektorem, o tyle w swoim domu możemy także wybrać wersję z napisami - co jest lepszym rozwiązaniem?


Seriale z napisami


Jeśli zdecydujesz się na oglądanie filmu z napisami i oryginalną ścieżką dźwiękową, wtedy zdecydowanie łatwiej będzie Ci wczuwać się w klimat serialu i wyłapać różnego rodzaju smaczki kulturowe. Dodatkowo możesz przekonać się, jak konkretnie brzmi głos męski pierwszoplanowego bohatera - wówczas niewątpliwie będziesz odczuwać serial mocniej. Jeżeli głos męski jest zastępowany przez lektora, wtedy może dochodzić do różnego typu zniekształceń, zarówno w odniesieniu do treści samych wypowiedzi jak i ich konkretnego brzmienia .


Seriale z lektorem


płyty z filmami
Dodane przez: Tony Alter
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jeżeli zdecydujesz się na oglądanie filmu z tak zwanym voice over, czyli zwyczajnie z głosem lektora, wówczas niewątpliwie samo oglądanie będzie wymagało od Ciebie znacznie mniej zaangażowania. Jeśli nie musisz skupiać się na napisach, lecz po prostu słuchasz polskiej wersji języka, wówczas bez wątpienia jest znacznie łatwiej.




Jednocześnie jednak voice over sprawia, że nie słyszeć oryginalnej wersji języka, w związku z czym zazwyczaj nie możesz się osłuchiwać z danym językiem - a to oczywiście jest niesamowicie przydatne w wypadku gdy uczysz się danego języka. Właściwie każdy kontakt z językiem jest wielką zaletą, która sprawi, że będzie Ci się prościej później uczyć.

Zaprezentowany temat przygotowaliśmy z myślą Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się tekst. Daj nam znać - przejdź do strony kenia z niemiec .

br>
Nie ociągaj się - czytaj całość tutaj (http://studioprinter.pl/tablice-reklamowe-informacyjne/) o wątku, który tutaj opracowaliśmy. Więcej informacji wyszukasz w tekście dołączonym pod podanym linkiem.

Strona voice over.
2020/07/13, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.