Monitoring już niemal wszędzie - dowiedź się o tym więcej

Jednocześnie z wchodzeniem na rynek coraz doskonalszych technologii, znacznie częściej wyposażmy w nie również nasze mieszkaniadomy. Aby zwiększyć poczucie własnego bezpieczeństwa, można użyć dużo znanych, ale także rewolucyjnych rozwiązań. Tak oto często niewielkim kosztem, możemy uchronić nasz dom przed włamaniem, pożarem czy innymi nieprzyjemnymi zdarzeniami.
W szczególności w zabudowie jednorodzinnej, pojawiają się coraz bardziej ciekawsze projekty płotów, obsadzanie różnego rodzaju roślinami domu oraz inne (dron dji spark combo) rozwiązania, mające wpływ na to, by zachować swój mir domowy oraz intymność wyłącznie dla siebie. W ten sposób próbujemy odcinać się od sąsiadów i ich wścibskiego usposobienia. Te rozwiązania jednak nie do końca są trafne, ponieważ ograniczona ten sposób widoczność, działa w dwie strony. Sąsiedzi zazwyczaj podczas naszej nieobecności mogą rzucić okiem na nasz dobytek. Jeżeli jednak jest on schowany za drzewami lub gęstym płotem, nie mają takiej okazji. W takim wypadku przyda się kamera, która w razie próby włamania zarejestruje złodzieja\włamywacza. Jeżeli będzie ona zainstalowana w oczywistym miejscu, może go także przestraszyć i odciągnąć od próby włamania ze strachu o bycie rozpoznanym. Sprawdzi się w tej sytuacji także wideodomofon, ponieważ jeśli nie widzimy, kto stoi za furtką, możemy wpuścić na teren osobę, które nie chcemy.
kamera


Źródło - link

Obecnie coraz więcej nie tylko domów jednorodzinnych, lecz także osiedli budowanych przez deweloperów, wykorzystuje rozwiązania, które ograniczają pojawienie się na naszym terenie osób niepożądanych. Nowo wybudowane osiedla coraz częściej mają bramy zamykane na klucz, czy też takie, które można otworzyć tylko za pomocą kodu do domofonu czy pilota.

Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej materiałów na ten wątek, to użyj strony (https://sklepmuzyczny.pl/c,347-talerze-perkusyjne), na której odnajdziesz zbliżone treści - po prostu kliknij tu!

Aby dowiedzieć się kogo chcemy wpuścić na prywatny teren, mieszkania oraz domy zaopatrywane są w wideodomofon, pozwalający zobaczyć postać, z którą rozmawiamy oraz podjąć decyzję, czy ją wpuścić. Bezpieczeństwo zwiększa również kamera oraz system monitoringu, który dokonuje nagrań i zabezpiecza materiał przez 24h na dobę.


Więcej artykułów

Akcesoria do kuchni - gdzie najlepiej je nabyć? Przekonaj się

noże kuchenne
Dodane przez: Didriks
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Raz na jakiś czas przychodzi nam zrobić większe lub małe wydatki połączone z naszym domem. Kupno nowej kanapy, stolika nocnego czy też wymiana okien, to wydatki, które zazwyczaj planujemy z wyprzedzeniem. Co jednak z drobniejszymi sprawunkami?

Wszystko to dla naszego dobra, by wyeliminować możliwość włamania i kradzieży mienia lub też w przypadku, kiedy już dojdzie do takiej sytuacji, móc szybko zidentyfikować sprawcę. Wszelkie nowoczesne rozwiązania oferowane na rynku sprawiają, iż możemy czuć się bezpiecznie, jednak płacimy za to ceną, jaką może stanowić ograniczenie prywatności. W supermarkecie i coraz częściej również na ulicach polskich miast każdy nasz ruch śledzą kamery monitoringu. Jednak to niewielkie poświęcenie, które sprawia, iż prościej można wykryć niebezpieczne zachowania.

Więcej informacji - atrapa kamery
2020/03/13, 07:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.