Jakimi rzeczami zajmuje się audytor i o czym musi pamiętać wykonując taką pracę? Jakie ma podstawowe zadania?

Audyt ISO w przedsiębiorstwie dość często utożsamiany jest z kontrolą oraz szukaniem błędów w działaniu oraz funkcjonowaniu danego podmiotu. Tymczasem to nie do końca prawda, ponieważ głównym celem jest sprawdzenie, czy początkowe założenie tej organizacji jest rzeczywiście wypełniane i to zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami i polityką jakości firmy.

Praca audytora to także doradztwo, to znaczy co można polepszyć albo zrobić w firmie, by ulepszyć jej funkcjonowanie, które w przyszłości da bardziej korzystne rezultaty, a tym samym może przyczynić się do szeroko rozumianego rozwoju jej działalności. Takimi rzeczami właśnie najbardziej zajmuje się audytor wewnętrzny, a pomocne są w jego pracy niezbędne szkolenia, przykładowo audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością szkolenie. Dzięki tym szkoleniom audytor jest w stanie pewnie nawet lepiej wykonywać tą wymagającą oraz ambitną pracę.

Czy przedstawiany artykuł jest według Ciebie fascynujący? Jeżeli tak, to wejdź również na pomocne materiały, które będą nieprawdopodobnie potrzebne.Więcej artykułów

Szkolenia dla firm posiadają przeróżną tematykę

szkolenie pracowników firmy
Dodane przez: Sterling College
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czy myśleliśmy o szkoleniach?. Coraz częściej posiadacze firm zdają sobie sprawę z tego, że proponowanie szkoleń dla podwładnych jest naprawdę istotne.


doradca z pracownikiem
Dodane przez: U.S. Department of Agriculture
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Podstawowe zadania to z pewnością nadzór nad dokumentami jakości oraz normą ISO. Obecnie najważniejsza norma się uległą zmianie, więc jest norma ISO 9001:2015 . Spora odpowiedzialność spoczywa na audytorze, żeby nadzorował wszystkie nowe procedury, żeby wszystko najlepiej działało. Audytor czasem sam tworzy dokumenty związane z jakością w firmie, a także zajmuje się ich weryfikowaniem, zmianą albo też aktualizacją, właśnie zgodnie z ustalonymi normami jakości w przedsiębiorstwie, a także normą ISO. Audytor (spójrz na to) zajmuje się nadzorem jak i kontrolą nad procesami i działaniami w miejscu pracy. W takiej sytuacji do jego obowiązków należy przeprowadzenie okresowych audytów wewnętrznych w miejscu pracy, jakie mają na celu sprawdzić jak działa system zarządzania jakością.

Jego zadaniem jest również analiza polityki jakości w firmie, upewnienie się czy system funkcjonuje dobrze, w zgodzie z przyjętymi zasadami i normami przez spółkę. Audytor musi w związku z tym myśleć nad tym, co jeszcze możliwe jest by bardziej ulepszyć oraz usprawnić, aby przedsiębiorstwo działało o wiele lepiej. Ta część pracy wymaga całkiem kreatywnego podejście i pomysłowości. Jak widać jest to praca dosyć zróżnicowana. Z jednej strony może się wydawać, że dbałość o przepisy albo różne możliwe regulacje nie jest czymś zbyt ciekawym. Jednak z drugiej strony, możliwość zademonstrowania swojej pomysłowości i wdrożenia dobrego pomysłu swojego autorstwa to już całkiem ciekawa kwestia.
2021/05/02, 08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.