Rozwój Polski to użycie nowoczesnych rozwiązań. Tylko czy to wszystko na co nas stać? Czego potrzeba, by korzystać pełnymi garściami.

Zbliżające się wybory to okres refleksji. Systematycznie, jak co parę lat będziemy roztrząsać obietnice przedwyborcze - to zrealizowane i te pozostawione w sferze marzeń. Będziemy myśleć na którego polityka zagłosować, kto w najlepszy sposób wpłynie na codzienne sprawy. Jest to korzystny moment, by zastanowić się czy Ojczyzna gwałtownie wystartowała ekonomicznie naprzód czy jednak niektóre sprawy można było rozwiązać efektywniej.

mapa
Technologia w państwie kilkunastu lat przeżywa złote czasy. Jasne, nie tak długo jak ma to miejsce w Europie Zachodniej czy w Japonii, ale nasi Rodacy również dostosowali się, a także po części uniezależnili się od technologii. Z własnej chęci. Musimy przyznać, że w ten sposób jest dużo łatwiej. Również w przypadku techniki skomplikowanej, tej, do stworzenia której nie wystarczy kilka podzespołów, ale wielokrotne obliczenia, odpowiednie urządzenia, a także wiedza. Konkretna wiedza, której nierzadko nie jesteśmy w stanie nabyć w kraju. Niedawno bardzo dużo mówiło się o grafenu i tym, że Polacy opracowują technologię, by eksploatować go na szeroką skalę. Grafen płatkowy, o którym mowa, umożliwia głównie o wiele korzystniej niż dotychczasowo stosowane materiały przewodzić prąd jak również ciepło. Jednak by mieć możliwość go stworzyć musimy przeprowadzić syntezy, które jednak wykorzystują reaktory chemiczne. Są one teraz średnio dostępne na terenie Polski, jednak za granicą można dostać konkretnie taki, jaki byłby wymagany do utworzenia takiego procesu. Nie jest to jednak kolos wielkości tego, który transportowany był niedawno w Gdyni (500 ton!), bo reaktory chemiczne wymagane do wytworzenia grafenu są zazwyczaj znacznie mniejszych rozmiarów.

Ta pomocna strona (https://pojemniki-metalowe.com/kosz-paletowy/) również posiada ciekawe wiadomości na opisywany tu temat. Jeśli zatem Cię on interesuje - nie ociągaj się i zobacz to.

Wynika to z faktu mniejszego zapotrzebowania na składniki przy wytwarzaniu materiału.


Więcej artykułów

Jak dać sobie radę z brakiem auta?

samochód marki Suzuki
Dodane przez: mick alto
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że zagadnienia motoryzacyjne są istotnym szczegółem naszej codzienności. Wykorzystanie przez nas samochodów obecnie stało się bowiem ogromne część naszego społeczeństwa na pewno nie wyobraża sobie codziennego transportowania się bez ich wykorzystania. Dzięki ich zastosowaniu nasze podróżowanie zostało bowiem w znacznym stopniu ułatwione, na czym w największym stopniu nam zależy. Nie będąc uzależnionym od środków komunikacji miejskiej jesteśmy w stanie bez trudności wybierać nasze miejsca podróży.

uśmiech
Dodane przez: www.homejobsbymom.com
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Liczymy więc, by naukowcom z Politechniki Warszawskiej powiedzie się operacja zakupu urządzenia i już wkrótce będziemy mogli wpisać kolejną kropelkę do rozwoju Polski. Grafen jest jednym z materiałów, jakie są bardzo pożądane na kuli ziemskiej.
2021/08/04, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.