Domki ogrodowe to coś, o czym marzy każde dziecko. Jakie istnieją typy domków oraz jaki warto zakupić?

Każde z dzieci marzy o swoim domku w ogrodzie. Miło w nim spędzać czas, bawić się, spotykać z rówieśnikami. To wspaniałe miejsce na to by się schować, a właśnie to przecież jest ważne dla wielu naszych pociech. Domki tego typu maja sporą popularność, pozostaje natomiast pytanie, jaki typ domku kupic? Jaki mamy wybór jeśli chodzi o domki dla dzieci?poznaj nas
Dodane przez: Maria Eklind
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dawniej tego typu domek był marzeniem dla każdego dziecka. Podobnie było z wszelkimi zabawkami, dla chłopców pojazdy dla dzieci , dla dziewczynek – lalka Barbie . Jednak, na takie miejsce do zabaw o którym wspomnieliśmy na początku mogli pozwolić sobie nieliczni. By takie samemu wykonać rodzice musieli mieć zdolności, by domek nie stwarzał zagrożenia a przy tym miał estetyczny wygląd. Obecnie łatwo można kupić tego typu domek, a wybór jest naprawdę spory. Ceny zależą od wielkości domku, jak i użytych materiałów albo konstrukcji.

Czy teraz szukasz czegoś ciekawego na ten temat? Jeżeli tak, to zgłąb dane w odniesieniu do firmy i przejrzyj asortyment (https://robinia.waw.pl/blog/).Odpowiedni domek możemy już kupić za około 300 zł, jeżeli natomiast chcemy bardziej profesjonalny z różnorakimi ulepszeniami, to przygotujmy się na 2000 zł. Nie bierzmy najtańszego modelu, bo wtedy oszczędzamy tylko na bezpieczeństwie, a na tym przecież nie powinno się oszczędzać.

Domek dla najmłodszych może mieć różnorodną wielkość, zależnie od liczby pociech, które będą w nim przebywać. Dla najmłodszych, od 1 do 3 lat dobre będą domki o małych rozmiarach, czyli 100x100x100 centymetrów. Dla starszych dzieci, od 3 lat dobrze jest zapewnić bardziej komfortowe warunki, nadają się te o rozmiarach 150x150x150 centymetrów. Jeszcze większe dzieci powinny mieć domek wielkości 200x200x170 centymetrów. Rzecz jasna, wielkość domku jest kwestią względną, lecz sprawdza się jednak reguła, że im więcej miejsca, tym wygodniej.


Duże domki posiadają przynajmniej parę metrów długości oraz szerokości.

Jeżeli masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na ten temat, to czytaj również następne treści. Trzeba kliknąć w ten link.

Wybór jednak nie jest zależna jedynie od potrzeb naszych pociech, ale również od wielkości ogrodu jak i ceny. Domek możemy połączyć z innymi elementami, jak piaskownica czy plac zabaw. Do tych małych budowli można zakupić dodatkowe elementy, jak mebelki dla dziecka. Wiedzmy jednak, że niezmiernie istotne są przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Zakupiony domek musi mieć certyfikaty bezpieczeństwa. Mimo to, zawsze musimy się upewnić czy całość nie posiada pęknięć, jakichś wystających części albo ostrych krawędzi.
2019/06/09, 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.