Czy za spóźniony lot możemy liczyć na odszkodowanie? A jeżeli tak, to na jakiej zasadzie to działa?

Czasami zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, które burzą wcześniej ustalony ład. Tak naprawdę mogą zdarzyć się w każdej sytuacji, natomiast łatwiej poradzić sobie z takimi zdarzeniami, kiedy odnoszą się do naszego najbliższego otoczenia.

Trochę inaczej to wygląda, kiedy przytrafiają nam się, jak na przykład wybieramy się na drugi koniec świata. Odpowiednim przykładem będzie tu odwołany lot. Co w takiej sytuacji zrobić?

Opóźnienia lotnicze tak właściwie posiadają różne przyczyny i nie są one czymś rzadkim. Techniczne problemy czy brakujący członek załogi to tak naprawdę jedne z kilku możliwych przyczyn. Nie oznacza to jednak, iż musimy pogodzić się z takim opóźnienie, nie ma znaczenia jak długie jest. O odwołany lot odszkodowanie wyraźnie definiuje prawo. Przedstawia to Rozporządzenie Unii Europejskiej numer 261/2004, które reguluje wspólne zasady odszkodowań za opóźnione lotu oraz zapewnia odszkodowanie w wysokości do 600 euro za incydent, który trwa minimum trzy godziny.

Przejdź do wpisu autora, jeżeli zaciekawiły Cię treści opracowane w naszym poście. Tam otrzymasz znacznie więcej szczegółów.samolot lecący na niebie
Dodane przez: Phuket@photographer.net
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Co wcale nie dziwi, linie lotnicze niechętnie wypłacają wysokie sumy odszkodowań, niechętnie również angażują się w przeciągające się i męczące spory z klientami. Przez takie postępowanie bowiem powstają szkody na wizerunku danej linii lotniczej.

Jeśli masz ochotę poznać większą ilość wiadomości na przedstawiony tutaj temat, to użyj serwisu zamieszczonych w tym tekście.

Posiadają one więc kilka możliwości, by uniknąć takich nieprzyjemności. Roszczenia mogą zostać oddalone, jeśli linie lotnicze udowodnią, iż spóźnienie było spowodowane przez okoliczności nadzwyczajne, a ich wystąpienia nie było możliwości uniknąć. W wielu sytuacjach powodem były strajki albo ekstremalne warunki atmosferyczne.


Więcej artykułów

Współczesny, efektywny dron z kamerą - 3DR SOLO

dron
Dodane przez: Peter Linehan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Szukając współczesnego drona z kamerą najwyższej jakości, ofiarowanego do profesjonalnego filmowania z powietrza, warto poznać się z wyrobem firmy 3D Robotics - 3dr SOLO. Ten wyjątkowy dron z kamerą posiada multum zalet i nowomodnych funkcji. Został zaprojektowany przez doświadczonych twórców kontrolerów konsol, dzięki czemu sterowanie tym dronem jest faktycznie łatwe i nieskomplikowane. Po raz pierwszy na rynku w tym modelu pojawił się klawisz pauzy, który w razie potrzeby bez ryzyka zatrzyma drona w powietrzu. W 3dr SOLO mieszczą się dwa komputery, jeden został umieszczony w dronie, zaś drugi w kontrolerze.

Ale to jakie czynniki będą określane mianem okoliczności nadzwyczajnych, zależy od orzecznictwa w danym państwie. Ważne, aby dopilnować, zgłoszenie roszczenia, np. odwołany lot odszkodowanie, jeśli oczekujemy na lot więcej niż trzy godziny. Ten czas może wydawać się długi, jednak tego typu sytuacje mają miejsce dość często. Jeśli tak się stanie to pamiętajmy, że należy się nam zadośćuczynienie od 250 do 600 euro, a to jakie będzie zależy od dystansu trasy. Oczywiście, im dalej, tym odszkodowanie jest wyższe. Wiadomo, że lepiej liczyć na to iż tego typu historie nie będą miały miejsca w naszym życiu. Natomiast niestety rzeczywistość czasem okazuje się inna niż byśmy oczekiwali. Wtedy z pomocą na pewno przyjdzie ten artykuł.
2019/02/19, 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.