Bezpieczna jazda w zimie czyli z jakiego powodu zmiana opon na zimowe ma takie duże znaczenie dla kierowców.

Zbliżający się koniec roku dla dużej części właścicieli samochodów oznacza konieczność odwiedzenia warsztatu w celu zmiany opon z letnich na zimowe. W naszej strefie klimatycznej najpopularniejsze jest posiadanie dwóch kompletów ogumienia, czyli zestawu na lato i zimę. Wiąże się to z tym, że opony na każdą z tych pór roku mają zupełnie odmienne parametry. Opony zimowe przede wszystkim mają znacznie miększą mieszankę gumy.
opony na zimę
Dodane przez: Powhusku
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przez to utrzymuje ona swoje parametry nawet w czasie największego mrozu, ale za to nie nadaje się na upalne dni, bo bardzo szybko wtedy się zużywa. Za to mieszanka opon na lato jest twarda, dzięki czemu mało ściera się jak jest gorąco. Ale już w temperaturze poniżej zera staje się tak twarda, że uniemożliwia bezpieczne poruszanie się.

Na niniejszej stronie jest sporo rzeczowych wiadomości, jednak koniecznie przeczytaj też inne szczegółowe informacje projektowanie hal. One również są bez wątpienia warte uwagi.

Następną różnicą między oponami zimowymi i letnimi jest kształt bieżnika. Zimówki posiadają specjalne nacięcia, zwane też fachowo lamelkami, dzięki nim opona dobrze radzi sobie na śnieżnej nawierzchni.

Jeżeli ciekawi Cię tematyka poruszana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę (www.wuko-adamczak.pl/transport-sciekow/), a na pewno będzie ona dla Ciebie godna uwagi.

Lamelki w dużym stopniu polepszają właściwości jezdne, i opony letnie, jakie ich nie posiadają, po prostu znacznie gorzej radzą sobie na takiej nawierzchni.

Widać więc, że ogumienie należy wymieniać, nie tylko z powodu bezpieczeństwa, lecz także finansowych. I faktycznie świadomość wśród właścicieli samochodów jest coraz większa w tej kwestii, choć
opony
Dodane przez: iStock
Podpatrzone na: iStock
niekiedy jeszcze sporo szwankuje organizacja. Wielu z nich zmianę opon zostawia sobie na ostatnią chwilę, i gdy okazuje się, że pewnego dnia spadnie śnieg, to wszyscy jadą do warsztatów. Autor:


Więcej artykułów

Jak odpowiednio pokierować własną karierą zawodową?

kariera zawodowa
Podpatrzone na: pixabay
Nie od teraz wiadomo, że nasza osobista kariera zawodowa jest istotnym szczegółem naszej codzienności. Wykonywanie przez nas obowiązków jest bowiem połączone z wytwarzaniem przez nas wynagrodzenia, które następnie przeznaczone jest na spełnianie naszych wszystkich potrzeb. W tej sytuacji powinniśmy natomiast odnotować, że większa część z nas jest zatrudniona na stałych etatach, co dla każdego może wydawać się zadowalające.


Mogą się wtedy tworzyć ogromne kolejki, pojawia sporo stresu i nerwów, czy zdąży się z wymianą. A przecież można pomyśleć o tym trochę wcześniej i zmienić opony na zimę wtedy, gdy robi się już trochę zimniej. Ciekawym pomysłem jest również kupienie drugiego kompletu kół. Wymienianie opon dwa razy w roku to wydatek niekiedy nawet ponad stu złotych, i w sumie w większości przypadków po paru latach bez problemów można kupić za te pieniądze drugi komplet felg. A koła w całości większość właścicieli aut bez większego problemu jest w stanie wymienić samodzielnie.
2019/11/07, 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.