W obecnych czasach produkt, który ostatecznie trafia do konsumenta, powinien być bez skazy - dlatego jeszcze na produkcji przechodzi dokładną kontrolę

Obecne czasy nie są łatwe dla producentów różnego rodzaju produktów. Jest ogromna konkurencja, wszystko należy produkować prędko, a klient chce stale otrzymywać produkt w 100% idealny.


małe dziecko
Dodane przez: Igor Menezes - Photographer
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Dlatego powoli następuje na liniach produkcyjnych całkowita automatyzacja produkcji.


Jednak by automatyzacja przebiegała bez zarzutów, musi istnieć nad nią pewna kontrola. Rewidowanie czy wszystko jest w porządku może także robić człowiek. Niestety jest jednakże dość duże prawdopodobieństwo niedopatrzenia, gdyż czynnik ludzki jest omylny. Powstały zatem profesjonalne narzędzia do kontroli. Do tego służy system wizyjny, który jest indywidualnie dostosowywany do wymogów każdego zakładu produkcyjnego. Niewielka kamerka i specjalnie napisany system sprawią, że nie przemknie żaden błąd w nadruku etykiet, dat ważności, metek na ubraniach oraz wielu różnych towarach.


Kontrola nadruku jest niezwykle ważna. Chodzi o dość wielowymiarowe pojęcie, ponieważ sprawdzać mamy możliwość saszetki, naklejki czy chociażby opakowania zbiorcze. Prawidłowo zakodowany program komputerowy będzie przy użyciu kamerki weryfikował każdą rzecz i dawał znać od razu, gdy trafi na jakieś nieprawidłowości. Oczywiście sprawdzanie może dotyczyć wielu aspektów.


Więcej artykułów

Gaz ziemny ciągle jest obecny w większości domów

gaz
Dodane przez: sxc.hu
Podpatrzone na: sxc.hu
Gaz ziemny okazuje się ciągle niezbędny

Chociaż w większości nowego budownictwa dzieje się tak, że do gotowania używa się prądu oraz nie podłącza się w takich domach gazu, to jednakże w znacznej większości mieszkań w naszym kraju ten gaz ziemny cały czas jest wykorzystywany. Niektórzy wykorzystują go w kuchni, to właśnie na nim gotując swoje posiłki, kolejni znowu wykorzystują go do grzania w domu, przez co mają szansę w każdej porze załączyć ogrzewanie, nawet kiedy przytrafi się szczególnie chłodne lato.


Na przykład system ma prawo sprawdzać czy etykietka jest równo przyklejona na butelce, czy ma datę ważności produktu i kod. Całość zależy od tego jakie parametry pragnie sprawdzać producent.
2020/09/18, 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.