Układanie rozet oraz kasetonów

Miej na uwadze, liczba kasetonów winna być zawsze wyższa o 10 procent od nawierzchni sufITu.


Panele, rozety a także gzymsy Wrocław są to elementy utworzone ze styropianu, których używamy do wykończenia a także ozdoby sufitu.
Występują w dużej palecie deseniów. Kasetony układamy na całkowitej nawierzchni - aktualna oferta do przejrzenia - przejdź dalej - sklepienia. Doskonale tuszują nierówności sufitu, podnosząc izolacyjność termiczną wnętrza, a także wygłuszając je. Gzymsy przyklejamy w miejscu łączenia stropu ze ścianą, wykańczając w ów sposób sufit pokryty kasetonami, maskując końce tapet, bądź bezpośrednio na ścianie malowanej opcjonalnym typem farby, podnosząc wartość estetyczną pomieszczenia bądź tuszując nierówne krawędzie sufitu. Rozety instalujemy najczęściej jako fragment dekoracyjny nad żyrandolem.


Długi
Dodane przez: Chris Potter
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Kasetony sufitowe Wrocław, gzymsy jak też rozety można po ułożeniu pomalować farbą emulsyjną. Kasetony sufitowe, listwy a także rozety można układać na suche tynki, beton, gazobeton, płyty wiórowe i stolarkę. Podłoże przeznaczone do położenia kasetonów powinno być suche, wolne od tłuszczu, twarde, możliwie gładziutkie i chłonne, pozbawione starych tapet i farb klejowych. Nawierzchnie pokryte farbami zmywalnymi wypada przed zaczęciem prac umyć szarym mydłem jak też wypolerować.

Sprawdź ten odnośnik - to bez dwóch zdań świetna propozycja (https://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-belgii), która na pewno bardzo Cię zaintryguje. Nie zwlekaj zatem i zobacz już teraz.

Z nawierzchni pokrytych farbą matową usuwamy pył a także zmywamy ciepłą wodą z detergentem. Podłoża surowe gruntujemy . Pracę zaczynamy od wykreślenia linii dzielących strop na cztery równe prostokąty, wzdłuż których zaczyna się układanie paneli.
Do układania paneli użytkujemy specjalnego klajstru do styropianu, który rozkładamy równomiernie z tyłu każdego z kasetonów. Pierwszy panel przyklejamy na przecięciu ustalonych linii. Napieramy z wyczuciem panel do sufitu w taki sposób, aby klajster rozszedł się po całej powierzchni płyty oraz dobrze przylgnął.
2020/08/23, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.