Jakie zalety ma przedszkole niepubliczne?

Co roku wielu rodziców zadaje sobie pytanie – do jakiego przedszkola zapisać swoją pociechę? Pytanie nie jest błahe, bo przecież chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Dowiedz się dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większą sławą!
Dzieci w przedszkolu
Dodane przez: Russell Stringfield
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Prywatne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niesamowicie ważne podczas wyboru odpowiedniego przedszkola dla naszego dziecka i odgrywają kluczową rolę w jego codziennym rozwoju.

Ich główną zaletą jest na pewno to, że są oczywiście łatwiej dostępne, niż przedszkola publiczne. Co, więcej w prywatnych przedszkolach na ogół grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej nauczycielek niż w zwykłym przedszkolu. Tak sytuacja pozwala na indywidualne podejście do dziecka i odniesienie większych sukcesów w nauce. W dodatku nauczycielkom łatwiej wychwycić, czy dzieje się coś złego.

Powiązany artykuł:

Więcej artykułów

Jeżeli jesteś wielbicielem wierzchowców i marzysz o tym, żeby pojąć ich świat - warto zaplanować wakacje w siodle już dzisiaj

szklarska poręba
Dodane przez: Karol K
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Mustangi to bardzo rozumne zwierzęta. Warto z nimi obcować, żeby czerpać od nich ich wewnętrzny spokój i cierpliwość. Od dziecka warto zatem zapisywać się na sportowe obozy jeździeckie, aby rozwijać w sobie dobroć dla zwierząt i cierpliwość.


Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale mamy możliwość też wybrać prywatne przedszkole profilowane: językowe, sportowe, artystyczne, muzyczne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do danych czynności i zależy nam na tym, aby miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką propozycję zajęć nieobowiązkowych posiada interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca bywają tu dostępne jeszcze nawet w ciągu roku szkolnego.

Miej na uwadze, że jesteśmy tam (http://www.przedszkoleguzik.pl/). Czekamy na Ciebie z nowymi wpisami, które są niezwykle zajmujące. Myślimy, że zachęcimy Cię do kliknięcia w poniższy link.

W dodatku Wrocław to miasto, w którym przedszkola prywatne gwarantują dużą ilość ciekawych zajęć dodatkowych np. zajęć ekologicznych. Pamiętajmy jednak, by przedmioty dodatkowe dobierać z rozsądkiem. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi frajdę, raczej go zniechęci i pozbawi beztroskiego dzieciństwa. Jak zatem wybrać idealne prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa
Dodane przez: Haylee Sherwood
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, stałą cenę oraz obligatoryjne dodatkowe opłaty - więcej. Nie bez znaczenia mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Pamiętajmy też, że przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Dobrze jest sprawdzić ten status przed zapisaniem dziecka do przedszkola.
2020/05/20, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.