Jakie zalety ma przedszkole niepubliczne?

Co roku wielu rodziców zadaje sobie pytanie – do jakiego przedszkola zapisać swoją pociechę? Pytanie nie jest błahe, bo przecież chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Dowiedz się dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większą sławą!
Dzieci w przedszkolu
Dodane przez: Russell Stringfield
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Prywatne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niesamowicie ważne podczas wyboru odpowiedniego przedszkola dla naszego dziecka i odgrywają kluczową rolę w jego codziennym rozwoju.

Ich główną zaletą jest na pewno to, że są oczywiście łatwiej dostępne, niż przedszkola publiczne. Co, więcej w prywatnych przedszkolach na ogół grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej nauczycielek niż w zwykłym przedszkolu. Tak sytuacja pozwala na indywidualne podejście do dziecka i odniesienie większych sukcesów w nauce. W dodatku nauczycielkom łatwiej wychwycić, czy dzieje się coś złego.

Powiązany artykuł:

Więcej artykułów

Najczęściej z miejscami do zabawy spotykamy się przy blokowiskach, przy przedszkolach albo szkołach

plac zabaw
Dodane przez: Brisbane City Council
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jednak powinno się także pamiętać, że takiego rodzaju przyjemności są spotykane także na prywatnych posesjach. Najwięcej będzie zależeć od zasobności materialnych gospodarzy, jak i również od ich pomysłowości. Najczęściej takiego rodzaju plac zabaw można skomponować we własnym zakresie, poprzez kupowanie od producentów ciekawych elementów.


Wszystkie przedszkola zapewniają program podstawowy, ale mamy możliwość też wybrać prywatne przedszkole profilowane: językowe, sportowe, artystyczne, muzyczne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do danych czynności i zależy nam na tym, aby miało możliwość rozwijania się w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką propozycję zajęć nieobowiązkowych posiada interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca bywają tu dostępne jeszcze nawet w ciągu roku szkolnego.

Miej na uwadze, że jesteśmy tam (http://www.przedszkoleguzik.pl/). Czekamy na Ciebie z nowymi wpisami, które są niezwykle zajmujące. Myślimy, że zachęcimy Cię do kliknięcia w poniższy link.

W dodatku Wrocław to miasto, w którym przedszkola prywatne gwarantują dużą ilość ciekawych zajęć dodatkowych np. zajęć ekologicznych. Pamiętajmy jednak, by przedmioty dodatkowe dobierać z rozsądkiem. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi frajdę, raczej go zniechęci i pozbawi beztroskiego dzieciństwa. Jak zatem wybrać idealne prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa
Dodane przez: Haylee Sherwood
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, stałą cenę oraz obligatoryjne dodatkowe opłaty - więcej. Nie bez znaczenia mogą okazać się rady rodziców z okolic oraz wizyta na tak zwanych “drzwiach otwartych”. Pamiętajmy też, że przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Dobrze jest sprawdzić ten status przed zapisaniem dziecka do przedszkola.
2020/05/20, 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.