Jakie kursy informatyczne są potrzebne sekretarkom albo nawet samym dyrektorom

Ciągły rozwój dyscyplin informatycznych sprawia, że warto się dokształcać, żeby móc wykonywać powierzone obowiązki w sposób profesjonalny. Doskonale wiedzą o tym np. pracownicy oświaty, ponieważ właściwie rokrocznie pojawiają się nowe programy albo ich aktualizacje, a wpisywanie doń danych jest na tyle odpowiedzialną pracą, że bez ekstra szkoleń właściwie żaden asystent się nie obejdzie.

Oczywiście wspomniana uwaga nie ogranicza się jedynie do tak niewielkiego kręgu słuchaczy. Razem z upływem dekad, a nawet tygodni pojawiają się zupełnie nowe aplikacje, które znacząco ułatwiają codzienną pracę, zarówno wszystkim pracowniczkom biur, jak i prezesom. Zobaczmy zatem, jakie szkolenia można zaproponować wymienionym osobom.

nauka programowania
Dodane przez: Iwan Gabovitch
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wprawne poruszanie się po witrynach internetowych jest obecnie nieodzowną umiejętnością. O ile tej czynności właściwie nie trzeba już nikogo teraz uczyć, o tyle sposobów projektowania tychże stron już jak najbardziej. Zresztą w żadnym wypadku nie chodzi tutaj o fachowe wykonawstwo, ale o elementarną wiedzę ze wskazanego zakresu. Na przykład, przy umieszczaniu opisu działalności przedsiębiorstwa w często odwiedzanych serwisach branżowych bardzo przydatna jest znajomość znaczników HTML. Pewien zasób wiedzy z zakresu projektowania stron bywa zresztą bardzo potrzebny każdej sekretarce, która ma obowiązek wprowadzania ważnych wiadomości na firmową witrynę.


Więcej artykułów

Usprawniające pracę programy na komputer

aplikacja
Dodane przez: Lindsey Turner
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W ostatnich latach komputer dla wielu ludzi stał się bardzo praktycznym, a niekiedy także niezastąpionym przyrządem. Wykorzystywany jest on zarówno przy wykonywaniu obowiązków zawodowych wiążących się przykładowo z pracą w biurze, a także przy standardowych codziennych czynnościach.

Przynajmniej dobra umiejętność obsługi programów biurowych jest obecnie wymagana przez wszystkich dyrektorów, jeśli tylko planują zatrudnić pomocnicę. Warto jednak poszerzać swoją wiedzę, żeby nie dać się zwieść nawykom. Kurs (korepetycje z matematyki w krakowie) vba będzie doskonałym wyborem dla tych, którzy muszą bez przerwy usprawniać wykonywanie niektórych zadań, żeby nie popełniać niepotrzebnych błędów. A to już ma wielkie znaczenie, jeśli weźmiemy pod uwagę pracę z wieloma rekordami, np. w Excelu. Natomiast tym, którzy na co dzień używają aplikacji bazodanowych przyda się kurs sql.

Należy jednakże dodać, że takie szkolenia są adresowane raczej do ludzi, którzy już w przeszłości mieli kontakt z programowaniem i teraz chcą uzupełnić swoje umiejętności. Jeżeli na kurs sql bądź szkolenie mysql przyjdzie polonista, to może mieć trochę trudności z opanowaniem materiału. Z tego powodu warto porządnie studiować tematykę lekcji, żeby potem się nie zawieść. Czasem sensowniej zapisać się na kurs z grafiki komputerowej - obróbka zdjęć jest również niezwykle potrzebną umiejętnością.
2022/03/04, 08:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.