Jakie korzyści zapewniają gry? Czy są zagrożeniem, czy jesteśmy w stanie się od nich uzależnić? Co wiemy na ten temat?

Konsole, tablety i laptopy, także normalne telefony komórkowe, to urządzenia, jakie obecnie służą jednocześnie do spraw zawodowych i rozrywki. Przede wszystkim uwielbiamy grać w gry komputerowe, które są prawdopodobnie najbardziej wspaniałą rozrywką. W każdym chociażby najmniej zaawansowanym telefonie odnaleźć można niezbyt skomplikowane gry, w które jednakże pragniemy grać. Czemu?

Niektórzy twierdzą, iż gry są tak znane, gdyż czujemy niechęć do rzeczywistości. Grający w ulubionej produkcji może przenieść się natychmiast do świata, w którym łatwo można odnieść sukcesy. Po prostu ma do wykonania pewne zadania, po jakich następuje nagroda. Gry mogą być tak więc czymś na kształt substytutu szczęścia osobistego, to także szansa na nawiązanie bezpiecznych wirtualnych kontaktów, sposób na nudę. To jest jedna strona medalu, bo nie każdy traktuje gry, jako “substytut” szczęścia osobistego.

gry komputerowe - Diablo II
Dodane przez: Corey Marshall
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Gry przede wszystkim to świetna rozrywka i urozmaicenie życia. Szczególnie w dzisiejszych czasach, jak bardzo rozwinęły się gry online, jakie umożliwiają grać osobom z całego świata. Praktycznie wystarczy mieć podłączenie do sieci, by zagrać w każdą dostępną grę. Znakomita większość tych gier jest darmowa, dopiero jak bardziej będziemy zaangażowani, to jest możliwość kupienia innych niezbędnych elementów. Szczególnie popularna dziś jest gra wawawars . Tego typu gry to jedna z możliwości, wiele jesteśmy w stanie także powiedzieć o innych rodzajach.


Więcej artykułów

Przydatny komputer dla gracza

Microsoft Hardware obchodzi swoje 30. urodziny
Dodane przez: Microsoft
Podpatrzone na: Microsoft
Wszyscy gracze potrzebują dobrego komputera, na którym pojedynki osiągną wyśmienitą klasę i zapewnią czerpanie prawdziwego zadowolenia z tej formy zabawy. Wymagany jest wysokiej jakości komputer, silna karta graficzna czy monitor o wyśmienitej ostrości grafiki.

Różnorodne gry, jak strategiczne i strzelanki wymagają zastosowania znacznej koncentracji połączonej z ruchową koordynacją. Graczy nie powinno więc dziwić zjawisko bardzo szybko uciekającego czasu, ponieważ granie jest czynnością nastawioną na teraźniejszość. Naukowcy są zdania, iż gry identycznie, jak aktywność fizyczna, budzą hormony szczęścia - endorfiny. Mogą one regulować nawet wrażenie bólu. Gry komputerowe stanowią także formę odreagowania niepokoju i agresji. Nie zadziwia więc fakt, iż wiele osób preferuje grać w gry komputerowe o różnorodnych porach dnia, a nawet nocy. Jeśli nie jest to przesada, a pozwala jednocześnie zniwelować uczucie zdenerwowania, to nie ma w tym nic złego. Można powiedzieć, iż gry w tej sytuacji działają jakby terapeutycznie.
2021/09/04, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.