Czym jest znak towarowy oraz jakie są rodzaje znaków towarowych?

Znakiem towarowym zdoła być każde oznaczenie, które można wyimaginować w sposób graficzny. Znakiem towarowym może więc być szkic, rycina, forma przestrzenna, a nawet dźwięk lub melodia. Znak towarowy jest także określany mianem loga, symbolu firmowego czy też symbolu handlowego.


Jeżeli potrzebujemy, by symbol towarowy był objęty obroną, konieczna jest rejestracja znaków towarowych w stosownym urzędzie. W Polsce za rejestrację znaków towarowych odpowiada Urząd Patentowy RP, którego siedziba mieści się w Warszawie. Prawo, które chroni znak towarowy jest ważne poprzez 10 lat, jednakże okres ten można oczywiście przedłużyć.
prawo
Podpatrzone na: flickr.com
Jak już dodaliśmy, znaki towarowe mogą być prezentowane na różne sposoby. Pośród modeli znaków towarowych możemy przytoczyć w szczególności znaki ruchome, gesty, znaki dźwiękowe, a także symbole słowne bądź również symbole graficzne. Mało tego symbolem towarowym może być też odcień, hologram albo symbole zapachowe. Kiedy dana firma zarejestruje własny symbol towarowy, nikt nie posiada prawa z niego korzystać. Używanie czyjegoś, zarejestrowanego symbolu towarowego jest nielegalne oraz zdoła wiązać się z znacznymi sankcjami karnymi, w tym także z grzywną. Znak towarowy to własność przemysłowa danej firmy, jaka go zarejestrowała.


rejestracja znaku
Podpatrzone na: pixabay
Jeśli interesują nas usługi związane z wszechstronną obroną własności przemysłowej i intelektualnej w dziedzinie znaków towarowych, to na pewno stosowną pomoc zapewni nam biuro patentowe Gdańsk. Biura patentowe działają na terenie wielu rozlicznych miast, oferta jest na tyle obszerna, że z pewnością znajdziemy interesujące nas usługi. Marki patentowe posiadają wielkie doświadczenie oraz duże kwalifikacje, wskutek tego we wszelkich rzeczach powiązanych z ochroną znaków towarowych lub także nadszarpnięciem praw znaku towarowego, można zwrócić się właśnie do biura patentowego. Więcej informacji na witrynie http://jwp.pl/
2020/02/05, 15:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.